Mosul - ISIS grozi obsadzie filmu
Mosul - ISIS grozi obsadzie filmu

Mosul – ISIS grozi obsadzie filmu

Mosul to iracko-arabski thriller wojenny, który od listopada możemy oglądać na Netflixie. Jest to jedna z najczęściej oglądanych produkcji w Europie i na Bliskim Wschodzie. Popularność serialu przysporzyła poważnych problemów obsadzie, o których wypowiedzieli się producenci – Joe i Anthony Russo.

Joe i Anthony Russo wypowiedzieli się w wywiadzie dla Deadline na temat swojej najnowszej produkcji Mosul, po tym jak obsada filmu zaczęła dostawać groźby od ISIS. Jak przyznał Anthony Russo

Powiem tylko, że traktujemy to bardzo poważnie. Wiedzieliśmy, że ten film jest prowokujący i potencjalnie niebezpieczny dla każdego zaangażowanego. Podjęliśmy najwyższe środki bezpieczeństwa jakie mogliśmy wymyślić. To był zupełnie nowy poziom tajemnicy na planie. Nie udostępnialiśmy scenariuszy, film miał inną nazwę. Pracowali z nami najlepsi ochroniarze ale mimo to ryzyko ciągle było ogromne.

Podczas realizacji filmu Mosul w Maroku, firma produkcyjna braci Russo AGBO wykorzystała służbę bezpieczeństwa TigerSwan do ochrony obsady i załogi. TigerSwan oprócz chronienia przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony ISIS, pilnowało aby film nie wyciekł do sieci. AGBO ponownie zwróciło się się do TigerSwan, aby zapewnić bezpieczeństwo obsadzie po premierze filmu i wzroście zagrożenia.

Jeden z głównych bohaterów filmu – Suhail Dabbach wypowiedział się na temat zastraszania ze strony ISIS

Już pierwszego dnia, jak opublikowałem informacje zapowiadającą Mosul pojawiły się pierwsze pogróżki. Wysyłali wiele filmików i wiadomości. Jak sami twierdzili, teraz mnie znają a ja muszę na siebie uważać. Mówili, że wiedzą gdzie mieszkam i dotrą do mnie

Według Deadline, rodzina Dabbacha otrzymała podobne pogróżki. Adam Besa grający drugiego z głównych bohaterów, otrzymuje liczne wiadomości z groźbami na serwisie WhatsApp a jego jego konto na Instagramie zostało wyczyszczone. Zarówno AGBO, Netflix jak i 101 Studios potraktowali na tyle poważnie sytuacje, że kierują wewnętrzne siły bezpieczeństwa do upewnienia się, że wszyscy są bezpieczni.

Zobacz również: TOP 50 – Najlepsze filmy wojenne w historii!

Mosul to historia policjanta SWAT, który wypowiada wojnę członkom ISIS odpowiedzialnych za śmierć jego bliskich. W rolach głównych zobaczymy Suhail Dabbach oraz Adama Bessa. Film dostępny na platformie Netflix od listopada 2020.

 


Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzająca : Kadr z filmu Mosul

Redaktor współprowadząca działu recenzji seriali

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?