Między Listami – nowe słuchowisko od Storytel

Storytel, wraz z TVN, grupą Discovery i dystrybutorem filmowym Kino Świat, prezentuje Między Listami – wypełnione humorem słuchowisko, stanowiące doskonałe dopełnienie historii Kariny i Szczepana, którą pokochały miliony widzów. Premiera 17 listopada w Storytel!

Seria Listy do M. już od blisko dekady cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Pierwsze trzy części przyciągnęły do kin blisko 9 milionów widzów, którzy zachwycili się  filmowymi bohaterami. Teraz bliżej poznamy nieznane dotąd fakty i przygody z życia dwojga z nich, Kariny (Agnieszka Dygant) i Szczepana (Piotr Adamczyk). Para powróci w zabawnym i wciągającym słuchowisku Storytel Original Między Listami.

Małżeństwo Lisieckich nie raz zaliczało wzloty i upadki. Karina „wzlatywała” w objęciach Świętego Mikołaja o imieniu Mel, a Szczepan „upadał” dosłownie… z dachu budynku. Mimo to, są razem, mimo to – chcą być razem. By jednak miłość zwyciężyła, nad związkiem trzeba pracować. Najlepiej w asyście specjalisty. I tak w dobie kolejnego kryzysu para trafia na terapię.

Między Listami zabierze słuchaczy w przezabawną i wzruszającą podróż do najważniejszych chwil w związku Kariny i Szczepana, od pierwszego spotkania w remizie (ktoś tu ma słabość do strażaków…), przez kolejne rozstania i powroty, aż po bycie dziadkami i młodymi rodzicami jednocześnie. Akcja słuchowiska rozpoczyna się na kanapie u psychologa, ale bohaterowie wyruszą także  w retrospektywne wycieczki, podczas których poznamy pikantne i zaskakujące szczegóły związku Lisieckich. Ta terapia małżeńska może okazać się… terapią szokową.

Zobacz także: Listy do M.4 – premiera filmu została przeniesiona

Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk w rolach głównych ponownie tchną życie w ukochanych przez widzów bohaterów. Pomoże im w tym scenariusz autorstwa Magdaleny Witkiewicz, mistrzyni komedii romantycznych, z kilkudziesięcioma bestsellerami na koncie, takimi jak Jeszcze się kiedyś spotkamy, Uwierz w Mikołaja czy Szkoła żon i rzeszami oddanych czytelniczek i czytelników. Jak dużym wyzwaniem było dla niej wejście w filmowy świat, który już ktoś wykreował oraz jak przebiegała praca nad tworzeniem scenariusza?

„To była niesamowita przygoda i zabawa. Tym bardziej, że scenariusz tego słuchowiska był pierwszym scenariuszem napisanym przeze mnie w życiu! Mam już doświadczenie w pisaniu powieści, ale tutaj byłam debiutantką. Uwielbiam nowe wyzwania, czułam się, jakbym pisała film, przecież doskonale znałam jego obsadę. Pisałam dialogi, mając przed oczami filmową Karinę i Szczepana i już wtedy bawiłam się świetnie! Czułam się częścią tych filmów.” –

Tak w skrócie opisuje swoją pracę przy tym projekcie Magdalena Witkiewicz.

Storytel stworzył fabułę słuchowiska, konsultując ją z twórcami filmu. To kolejna, po Psach 2.5. W imię miłości, duża oryginalna produkcja audio, bazująca na kultowym kinowym hicie. Słuchowisko to najwyższa forma audiobooka i wymagające przedsięwzięcie, z liczną obsadą, reżyserią i pełnym udźwiękowieniem.

W pozostałych rolach w Między Listami usłyszymy między innymi: Jarosława Boberka wcielającego się w terapeutę, Annę Matysiak jako córkę Kariny i Szczepana, oraz jej męża Nikodema Rozbickiego. W słuchowisku występuje 27 postaci, a całość trwa około dwie i pół godziny.

To, czego nie zobaczysz w Listach do M, usłyszysz w Między Listami! Partnerami projektu Storytel są TVN grupa Discovery oraz Dystrybutor filmowy Kino Świat.


Źródło: informacja prasowa, plakat załączony, ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?