Kostium Supermana, james gunn superman
Kostium Supermana, james gunn superman

Matthew Vaughn chce zrobić swoją adaptację komiksu Superman? Jest tylko jeden wymóg

Matthew Vaughn, podczas jednego z wywiadów, przyznał że chciałby zrobić adaptację komiksu Superman: Red Son. Główną rolę grałby Henry Cavill.

Matthew Vaughn, który na swoim koncie ma już film od Marvela – X-Men: Pierwsza klasa, nigdy dotąd nie wyreżyserował filmu opartego na komiksach DC. Reżyser przyznał, że jest jeden wymóg – Człowieka ze stali miałby grać Henry Cavill. Dodatkowo wyraził chęci, by adaptować komiks Superman: Red Son.

Superman jest tylko jeden!

Dla Vaughna najwidoczniej Superman jest tylko jeden, a jest nim Henry Cavill. Aktor niestety przerwał już swoją przygodę z DC, a jest to część planu, który wdraża James Gunn, by zrobić reboot całego świata DC. BroBible.com zapytał Vaughna, czy byłby zainteresowany stworzeniem filmu dla DC. Z entuzjazmem powiedział, że tak.

Myślę, że Red Son to jeden z najbardziej pomysłowych komiksów, jakie kiedykolwiek czytałem, a obecny świat, w którym żyjemy, z pewnością stał się dużo bardziej aktualny, ponieważ ignorancja powoduje więcej problemów, i myślę, że więcej dowiadujemy się o Rosji i jej historii.

Więcej o produkcjach DC na Movies Room:

O czym jest komiks Superman: Red Son?

Fabuła opowiada, co by się stało, gdyby statek kosmiczny, w którym podróżował Superman, wylądował nie w Kansas w USA, ale na kolektywnej farmie na terenie Związku Radzieckiego, konkretnie na terenie Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. W tej historii, Superman staje się narzędziem sowieckiego rządu i rozwija się jako superbohater zgodnie z radzieckimi wartościami. Zamiast walczyć o “prawdę, sprawiedliwość i amerykański sposób życia”, jak to ma miejsce w tradycyjnej wizji Supermana, radziecka wersja Supermana walczy o “Stalina, socjalizm i międzynarodowe rozszerzenie Układu Warszawskiego”. Wskutek tego staje się symbolem radzieckiej potęgi i wpływu.

Historia ukazuje zderzenie dwóch ideologii: amerykańskiej i radzieckiej, oraz to, jak ten legendarny bohater, w zależności od kontekstu politycznego, mógłby wpłynąć na historię świata.


Źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?