marvel oscary 2023
marvel oscary 2023

Marvel Studios wysyła swoje filmy po Oscary! Fani wyśmiewają wytwórnię

Fani Marvela, a raczej stale rozwijającego się MCU, nie są zbytnio zadowoleni z tego, jak potoczyła się 4. Faza uniwersum. Chaotyczność to chyba najczęściej wytykany minus tego rozdziału. Marvel Studios zdaje się jednak być zadowolone z  tegorocznych produkcji, a tym bardziej filmów.

Doktor Strange w multiwersum obłędu, Thor: Miłość i grom oraz Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – takie tytuły zawitały w tym roku do kin! Marvel Studios kontynuowało i w końcu zakończyło 4. Fazę MCU. Kinowe produkcje były oceniane całkiem pozytywnie; wyjątkiem stał się ten drugi projekt. Czwarta część przygód Thora nie przyjęła się zbyt dobrze w gronie kinomanów, a nawet wiernych fanów Marvela. Taika Waititi zawiódł widzów, ale Marvel coś jednak widzi w tym, i innych, tytułach. Wszystkie trzy filmy będą wzięte “pod uwagę”  przez Akademię.

Fani wyśmiewają Marvel Studios

Co ciekawe, produkcje te nie powalczą tylko o nominacje do efektów specjalnych czy dźwiękowych, ale też do kategorii Najlepszy film oraz Najlepszy reżyser. Fani są świadomi, że jest to bezsensowne zagranie ze strony Marvel Studios. Jedynie Czarna Pantera 2 posiada jakiekolwiek szanse na zakwalifikowanie się do “walki” o najlepszy film lub reżysera. Doktor Strange w multiwersum obłędu otrzymał bardzo mieszane opinie od krytyków, jak i widzów, więc chyba nie ma co liczyć na nominacje, a tym bardziej zwycięstwo. Kwestia filmu Thor: Miłość i grom została doskonale wyjaśniona przez fanów na Twitterze:

Zobacz również: Znamy Zwycięzców E! People’s Choice Awards 2022


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: kolaż własny – fot. Disney

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?