Lynda Baron
Lynda Baron

Lynda Baron nie żyje! Znana aktorka z serialu Doktor Who zmarła w wieku 82 lat

Dnia 7 marca 2022 roku w wieku 82 lat zmarła aktorka Lynda Baron. Była znana z roli Val w serialu Doktor Who oraz  z roli pielęgniarki Gladys Emmanuel w serialu telewizyjnym BBC Open All Hours. 

Lilian Baron urodzona 24 marca 1939, znana zawodowo jako Lynda Baron, była brytyjską aktorką, komikiem i piosenkarką. Najbardziej zasłynęła z roli pielęgniarki Gladys Emmanuel w serialu komediowym BBC Open All Hours (1976-1985) i jego kontynuacji Still Open All Hours (2013-2016).

Oświadczenie o jej śmierci opublikowała agentka Baron — Donna French:

Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej klientki Lyndy Baron. Była wspaniałą aktorką i wspaniałą przyjaciółką. Jej kultowe role pielęgniarki Gladys w Open All Hours i cioci Mabel w Come Outside były kochane przez wszystkie pokolenia. Znana z głównych ról w musicalach i dramatach na West End. Straciliśmy wiodące światło naszego świata. Składamy najgłębsze kondolencje jej córce Sarah, jej synowi Morganowi i całej jej rodzinie.

 

Zobacz również: The Walking Dead otrzyma kolejny spin-off! Maggie i Negan dotrą aż na Manhattan!

Doktor Who/Lynda Baron

Kadr z serialu Doktor Who

 


Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Żona Tony'ego Starka w innym uniwersum. Poza tym jestem studentką, gitarzystką i wokalistką. Fanka Marvela (Iron Man u mnie króluje) i lubię wszystko, co zwariowane.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?