lupita nyong'o czarna pantera ciche miejsce
lupita nyong'o czarna pantera ciche miejsce

Lupita Nyong’o uważa posługiwanie się językiem hiszpańskim w filmie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu za “dar”!

Od kilku dni Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu podbija kina na całym świecie. Produkcja ta zdążyła zyskać uznanie zarówno wśród krytyków, jak i zwykłych widzów. Lupita Nyong’o wcielająca się w Nakię udzieliła wywiadu, w którym wyraziła swój zachwyt związany z używaniem języka hiszpańskiego w filmie.

Z wywiadu, który portal Entertainment Weekly przeprowadził z twórcami nowego projektu MCU, okazuje się, iż Lupita Nyong’o potraktowała możliwość używania języka hiszpańskiego w sequelu Czarnej Pantery jako swego rodzaju spełnienie marzeń. Laureatka Oscara powiązała to m.in. ze swoim meksykańskim pochodzeniem będącym dla niej istotnym elementem życia.

Byłam tym bardzo podekscytowana. To był zwyczajny prezent, a także czułam ogromne szczęście, że to zrobiłam… Zawsze chciałam pracować w języku hiszpańskim i nigdy, nawet w najmniejszych snach, nie wyobrażałam sobie, że taka okazja nadejdzie w Czarnej Panterze. Ten film reprezentuje różne strony mojego dziedzictwa. Urodzić się w Meksyku i reprezentować kulturę mezoamerykańską, jest czymś niezwykle mi bliskim“.

Lupita Nyong’o

fot. kadr z filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

W filmie Marvel Studios królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i wojowniczki Dora Milaje rozpoczynają walkę, by chronić własny naród przed interwencjami światowych mocarstw w następstwie śmierci króla T’Challi. Mieszkańcy Wakandy próbują zaakceptować ich nowy rozdział historii, natomiast bohaterowie muszą wykuć nową ścieżkę dla afrykańskiego królestwa. Film przedstawia Tenocha Huertę, który występuje jako Namor – król ukrytego podwodnego narodu. W sequelu pojawiają się również Dominique ThorneMichaela CoelMabel Cadena i Alex Livanalli.

Zobacz również: Czarna Pantera 2 jedynym filmem z 2022 roku, który otrzymał certyfikat od Rotten Tomatoes


Źródło: Entertainment Weekly / Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Czarna Pantera

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?