brian cox logan roy
brian cox logan roy

Logan Roy przemówił. Brytyjczycy przyłączają się do strajku aktorów

Brian Cox, którego szersza publika może kojarzyć z serialu Sukcesja również dołączył do strajku aktorów mimo iż odbywa się on w USA.

Brian Cox, Simon Pegg czy Hayley Atwell. To tylko nieliczne nazwiska, które również sprzeciwiają się pracy z AI. Popierają strajk aktorów i scenarzystów w proteście przeciwko płacom i warunkom panującym w branży.

Brytyjczycy vs. AI

W rozmowie ze Sky News, Brian Cox wypowiedział się na temat niepokojącej pracy ze sztuczną inteligencją. Aktor przyznaje, że problem nie tylko dotyka Stanów Zjednoczonych, lecz całej branży filmowej.

To jest wielki strajk, który ma miejsce w Stanach i musimy go wspierać. Będziemy oblężeni, właściwie już jesteśmy, szczególnie w przypadku sztucznej inteligencji, i jest to coś, co należy zatrzymać i zdusić w zarodku. 

Imelda Staunton, którą możemy znać z The Crown, również wystawiła swoje stanowisko przeciwko sztucznej inteligencji.

Problemy, które są związane ze streamingiem i sztuczną inteligencją, to problemy, które naprawdę wymagają rozwiązania. To problem globalny, to nie dotyczy tylko Ameryki czy Anglii.

Hayley Atwell, którą kojarzymy z filmów o Kapitanie Ameryce czy też nowym Mission: Impossible mówi:

Mamy egzystencjalne zagrożenie, że sztuczną inteligencją. Zabierze ludziom pracę, co oznacza, że jest to bardziej niepewna sytuacja niż kiedykolwiek wcześniej. Nadszedł czas, aby coś z tym zrobić, by ludzie, którzy tworzą treści, mogli nadal to robić i zarabiać na tym.

hayley atwell jako peggy carter mcu

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Dirty Dancing przesunięte. Kiedy zobaczymy kolejną część?

Cała produkcja filmów i seriali związanych z SAG-AFTRA zostanie natychmiast wstrzymana, co spowoduje przerwanie projektów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Obecny strajk jest pierwszym tego rodzaju od 1980 roku w ramach kontraktu filmowego i telewizyjnego dla aktorów.

Wcześniej miało miejsce tylko jedno takie zdarzenie w 1960 roku, gdy zarówno scenarzyści, jak i aktorzy prowadzili wspólny strajk. Przywódcą tego strajku był Ronald Reagan wówczas, który później został prezydentem USA.


Źródło: news.sky.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?