leonardo dicaprio
leonardo dicaprio

Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese wspólnie stworzą film kostiumowy dla Apple

Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese to już klasyczny hollywoodzki duet gwiazada-reżyser. Tym razem mają połączyć siły dla platformy Apple TV+, którego właściciele konsekwentnie stawiają jakość ponad ilością.

Tradycyjnie Scorsese będzie reżyserem produkcji, natomiast Leonardo DiCaprio zagra główną rolę. Akcja tego filmu rozgrywać się będzie w 1740 roku, gdy trzydziestka mężczyzn rozbija się na brazylijskim wybrzeżu, ścigana przez hiszpański okręt. Wskutek opowiedzianych historii są oni traktowani przez mieszkańców jak bohaterowie. Sprawy drastycznie komplikują się jakieś pół roku później, gdy trójka nowych przybyszy oskarża tych pierwszych o bycie buntownikami. Kłopotliwą sytuację ma rozwiązać specjalny sąd, zorganizowany przez lokalną brytyjską admiralicję.

leonardo dicaprio i scorsese najlepsze filmy scorsese

Fot. Evan Agostini/Invision/AP/Shutterstock

Zobacz również: Piękna Ana de Armas jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Blondynka!

Oprócz filmu Apple, jeszcze w tym roku najpewniej zobaczymy inną wyczekiwaną produkcję Leonardo DiCaprio i Martina Scorsese – Killers of the Flower Moon. Scenariusz doń powstał na podstawie książki Davida Granna o tym samym tytule. Literacki pierwowzór opowiada prawdziwą historię tajemniczych morderstw plemienia Indian Osage w Oklahomie, gdzie pod ich ziemią odkryto złoża ropy naftowej. Sprawa była jedną z pierwszych, jakie podjęła FBI.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Victoria Will/Invision/AP/REX/Shutterstock 

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?