Księżniczka Leia i Furiosa dołączają do Strajku Kobiet na plakatach Jarka Kubickiego!

W ostatnich dniach głównym tematem w Polsce jest Strajk Kobiet, który osiąga już miarę największego protestu w ostatnich latach. Na plakatach agitujących pojawiają się różne wymyślne napisy oraz grafiki, do których dołączają również kultowe bohaterki kina!

Warszawski grafik, Jarek Kubicki, przygotował nową wersję (a w zasadzie –  kilka wersji) plakatu Solidarności z 1989 roku. Wtedy przygotowano go z postacią Gary’ego Coopera z W samo południe. Teraz – zgodnie ze zmianą sytuacji – Jarek Kubicki zamieścił wizerunki kultowych kobiecych postaci z różnych filmów – od Ellen Ripley aż po Czarną Mambę. Zobaczyć je możecie TUTAJ. Do dumnych i walecznych kobiet na plakatach dołączyły ostatnio Księżniczka Leia oraz Furiosa.

Zobaczcie nowe prace artysty:

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Facebook Jarek Kubicki artist

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy. Najpopularniejszy polski influencer popkulturowy. Kocha filmy, od niedawna również sam je tworzy.
.

Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Znawca uniwersum Marvela oraz największy fan Batmana.
.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations oraz marketing.
.

Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?