Amazon serial, julia roberts
Amazon serial, julia roberts

Julia Roberts mogła pojawić się w nowym Mission: Impossible

Reżyser najnowszej odsłony cyklu Mission: Impossible, Christopher McQuarrie, ujawnił, że planował wprowadzić w filmie scenę retrospekcji, w której pojawiłaby się Julia Roberts. Na przeszkodzie stanęły jednak koszty.

Reżyser filmu Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One miał plan, aby nakręcić scenę retrospektywną, w której wystąpiłaby m.in. Julia Roberts. Scena miałaby mieć miejsce w 1989 roku, a bohaterowie w niej występujący zostaliby odmłodzeni cyfrowo. McQuarrie powiedział, że aktorka była wyobrażana jako kochanka Ethana Hunta (Tom Cruise). Ostatecznie tę rolę dostała Mariela Garriga.

Powiedziałem: „OK, gdybym robił tę sekwencję, byłby to Tom w, powiedzmy, 1989 roku. To byłoby „Mission: Impossible” Tony’ego Scotta. Pewnie on wyreżyserowałby wtedy ten film przed Brianem De Palmą. Przyjrzeliśmy się Szybkiemu jak błyskawica, spojrzeliśmy na jego styl, i zaczęliśmy się zastanawiać, jak by to wyglądało, gdyby Tony Scott to nakręcił i kto by to był? Spojrzałem wstecz na to, kto był przełomową gwiazdą w 1989 roku. Niedługo potem wyszła Mystic Pizza. A ja na to: „O mój Boże. Julia Roberts”. Wówczas jeszcze sprzed Pretty Woman, jako ta młoda kobieta.

Reżyser filmu poruszył następnie kwestię odmładzania twarzy za pomocą technologii cyfrowej. Niestety, pomysł ten okazał się zbyt kosztowny.

Dostałem rachunek za odmłodzenie tych ludzi, zanim jeszcze uwzględniono ich gaże. Kosztowałoby to tyle samo, co scena z pociągiem. 

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

fot. kadr ze zwiastuna Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Zobacz również: Tajna Inwazja najgorszym serialem Marvel Studios? Oceny mówią same za siebie

Informacje o Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One

Ethan posiada tajemniczą przeszłość poprzedzającą czasy IMF, a ta postać pozwala nam ją zbadać, ponieważ znała ona Ethana zanim Ethan stał się Ethanem. To część tego, kim jest Gabriel. Każdy szczegół tej historii jest bardzo dokładnie przemyślany.

Reżyser dodał również, że ludzie, którzy chcą się przygotować, mogą czerpać z tego imienia, co im się podoba. Ta wypowiedź sugeruje, że nie jest ono bez znaczenia dla fabuły. Ponadto powyższy komentarz McQuarrie’a może w pewnym sensie potwierdzać teorię fanów, którzy uważają, że “Ethan Hunt” to tylko pseudonim bohatera, którego używał pracując w IMF. Na szczęście ta część serii spróbuje wyjaśnić tą zagadkę.


Źródło: Empire Spoiler Special / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Homecoming

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?