kang jonathan majors marvel studios
kang jonathan majors marvel studios

Jonathan Majors znów oskarżony! Problematyczne sytuacje zdarzały się też na planie

Nie da się ukryć, że Jonathan Majors staje się postacią, wokół której krąży coraz więcej kontrowersji. Tym razem aktora oskarżyły dwie kobiety, a także ujawniono nowe informacje na temat jego zachowania podczas produkcji jednego z seriali.

W raporcie The New York Times z ostatniego czwartku dwie kobiety przedstawiły zarzuty dotyczące molestowania, którego miał dopuścić się Jonathan Majors. Byłą gwiazdę MCU oskarżono o znęcanie się zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Na dodatek przytoczono wywiady z 20 innymi osobami, które twierdziły, że Majors ma skłonność do zmian w relacjach z kobietami. Mówi się, że wielokrotnie spotykał się ze współpracownicami na planie serialu HBO pt. Kraina Lovecrafta. Z czasem przyczyniło się to do tego, że kilka osób złożyło skargi do wytwórni.

Nowe oskarżenia

Wspomniany raport odwołuje się do relacji aktora z Emmą Duncan oraz Maurą Hooper. Kobiety twierdzą, że spotykały się z Majorsem w latach 2013–2019. Duncan powiedziała, iż ten znęcał się nad nią fizycznie i emocjonalnie, za to Hooper zarzucała mu wyłącznie znęcanie się emocjonalne. ​​Obie opisały aktora jako osobę “kontrolującą i groźną, która izoluje partnerki od przyjaciół i możliwości zawodowych”.

Priya Chaudhry, prawniczka Majorsa, przyznała, że oba związki były “toksyczne”. Zaznaczyła też, że aktor mógł wypowiadać przykre uwagi, ale przeczy temu, aby miało dochodzić do przemocy.

Więcej o MCU i jego gwiazdach przeczytasz w Movies Room:

Zamieszanie na planie Krainy Lovecrafta

W wywiadach z obsadą i ekipą serialu Kraina Lovecrafta kilka kolejnych osób ujawniło, że zachowanie, którego dopuszczał się Jonathan Majors zmieniało się w zależności od tego, kto był w pobliżu. Często okazywało się, że jest podatny na kłótnie z kobietami. Jessica Pollini, Lisa Zugschwerdt, a także kilka innych członkiń ekipy przytoczyły przypadki poczucia zagrożenia ze strony aktora na planie i potwierdziły, że jego zachowanie utrudniało im wykonywanie pracy.

Z raportu wynika, że ​​Pollini, Zugschwerdt i trzecia członkini ekipy ostatecznie złożyły do HBO skargę na aktora, w wyniku czego musiał przeprosić. Pollini twierdziła, że w swoich przeprosinach określił incydent jako „nieporozumienie”.

Emmy 2021

fot. kadr z serialu Kraina Lovecrafta, HBO

Zobacz również: Dakota Johnson krytykuje hollywoodzką branżę tuż przed premierą Madame Web


Źródło: THR / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?