Joker 2 - Todd Phillips jednak stworzy sequel?
Joker 2 - Todd Phillips jednak stworzy sequel?

Joker 2 – data premiery oficjalnie ujawniona!

Joker: Folie à Deux Todda Phillipsa otrzymał oficjalną datę premiery! W obsadzie możemy spodziewać się powrotu Joaquina Phoeniksa, ponownie wcielającego się w postać Arthura Flecka, oraz dołączenia Lady Gagi jako Harley Quinn, choć do tej pory nie potwierdzono jej udziału. Jak podaje portal Deadline, zdjęcia do Jokera 2 mają ruszyć w grudniu tego roku.

Joker jest pierwszym filmem z oceną R, który zarobił ponad miliard dolarów w globalnej kasie, a przy tym był nominowany do jedenastu Oscarów, z czego dwa otrzymał. Jego kontynuacja zapewne skupi się głównie wokół postaci Harley Quinn, a wynikać by to miało z faktu znaczenia tytułu. W przekładzie z języka francuskiego “folie à deux” oznacza “paranoję indukowaną”, definiowaną jako stan, w którym osoby związane z chorym zaczynają podzielać jego urojenia czy też system urojeń i naśladować go. Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że za scenariusz odpowiadają twórcy pierwszej części – Scott Silver i Todd Phillips.

Kiedy premiera Jokera 2?

Data premiery filmu Joker: Folie a Deux została wyznaczona na 4 października 2024 roku. Z ciekawostek warto nadmienić, że pierwsza część trafiła do kin 4 października 2019 roku, zatem daty te idealnie do siebie pasują.

Według ustaleń serwisu The Wrap, który powołuje się na swoje źródło bezpośrednio związane z produkcją sequela, duża część akcji ma się rozgrywać w Azylu Arkham.

Czytaj także: Lady Gaga jako Harley Quinn? Joker 2 będzie musicalem?!

Joker niewątpliwie należy do najbardziej udanych produkcji spod logo DC. Film zainkasował 1,074 miliarda dolarów, stając się tym samym pierwszym obrazem z oceną R przekraczającym próg miliarda w Box Office.


Źródło: Deadline, The Wrap / Ilustracja wprowadzenia: Joaquin Phoenix jako Arthur Fleck/Joker w filmie Joker, Warner Bros.

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?