John Carpenter wyraził chęci do zrobienia The Thing 2!
John Carpenter wyraził chęci do zrobienia The Thing 2!

John Carpenter wyraził chęci do zrobienia The Thing 2!

The Thing to na pewno jeden z najbardziej kultowych horrorów sci-fi. Swoimi założeniami i konceptem inspiruje twórców po dziś dzień. Mimo tego, że film osiągnął sukces to nigdy nie otrzymaliśmy kontynuacji. Jednak pojawiło się światełko w tunelu, które ożywia nadzieję na sequel!

W tym roku minie okrągłe 40 lat od premiery The Thing. Od tamtego czasu nie otrzymaliśmy dalszego ciągu historii o “czymś” i do teraz ten rozdział wydawał już się zamknięty. W 2011 roku odbył się powrót do marki i na światło dzienne został wypuszczony prequel o tym samym tytule. Nie dorównał on jednak poziomowi oryginału i dostaliśmy zwykłego średniaka. Po tylu latach nikt już raczej nie podejrzewał, że Coś jeszcze kiedyś powróci. Jednak w jednym z ostatnich wywiadów dla Fandom, John, Carpenter wyraził chęci nakręcenia The Thing 2.

Zapytany o to, jakie sequele swoich filmów chciał by nakręcić powiedział: “Może Coś. Może Księcia Ciemności. Widzę w nich coś więcej. Ale zobaczymy. W tym biznesie nigdy nic nie wiesz. Naprawdę nie wiesz. Po prostu myślę, że jest tam jeszcze trochę historii do opowiedzenia, o której nie zamierzam wam mówić. Były pewne dyskusje związane z Coś i co możemy z nim dalej zrobić, bo wiadomo, że dwóch głównych bohaterów  wciąż żyje. Byli żywi na końcu Coś, więc może wciąż żyją.”

Wypowiedź Carpentera na pewno pobudziła wyobraźnie fanów, jak i społeczności interesujących się gatunkiem Horror. A wy chcielibyście zobaczyć kontynuację tego kultowego filmu? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz również: Thor: Miłość i grom – Peter Dinklage powróci jako Eitri?


Źródła: gamesradar.com/Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Coś

Od wielu lat zapalony gracz, fan anime, pasjonat kina i literatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?