jessica alba
jessica alba

Jessica Alba wraca do aktorstwa w filmie sportowym inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami!

Jessica Alba zagra jedną z głównych ról w dramacie sportowym pt. Flash Before The Bang. Na ekranie towarzyszyć jej będą gwiazdor filmu CODA Daniel Durant oraz Russel Harvard (Fargo).

Minęły 4 lata odkąd Jessica Alba ostatnio wystąpiła w produkcji filmowej. Przez ten czas aktorka skupiła się bardziej na prowadzeniu swych social mediów i współpracach z różnymi organizacjami charytatywnymi, aniżeli na aktorstwie. Niemniej jednak nastąpił moment, w którym fani Jessiki Alby mają ogromny powód do radości.

 O czym opowie Flash Before The Bang?

Film inspirować się będzie historią licealnej drużyny lekkoatletycznej z Oregonu w latach 80., której każdy z zawodników jest niesłyszący. Całość koncentrować się będzie na prześladowanym głuchoniemym biegaczu, który szuka możliwości w liceum dla osób z ową niepełnosprawnością. Jego nadzieje na chwałę są niweczone przez brak motywacji zespołu, a także trenera będącego w kryzysie wieku średniego. Niedofinansowany, przeoczony zespół musi przejść niełatwą próbę, aby przezwyciężyć przeciwności losu. Jego celem jest zwycięstwo w mistrzostwach stanu Oregon w lekkiej atletyce w 1986 roku.

fot. kadr z filmu CODA

Zobacz również: The Creator z pełnym zwiastunem! Reżyser Łotra 1 za sterami widowiskowego SF

Film zapowiada głuchy scenarzysta i reżyser Jevon Whetter, na którego doświadczeniu opierać się będzie historia. Zdobywcy Oscara Matt Damon i Ben Affleck są producentami wykonawczymi wraz z Fanshenem Coxem we współpracy z Trujulo Productions. Jessica Alba również jest producentką wykonawczą. Aktorka nie ukrywa podekscytowania zaangażowaniem w produkcję filmu.

Byłam głęboko poruszona tym scenariuszem opartym na prawdziwej historii filmowca Jevona Whettera, który pokazuje mało znaną rzeczywistość tego, jak wyglądało życie osób niesłyszących i z niepełnosprawnością, które były prawie pod każdym względem odcięte od społeczeństwa przed Americans with Disabilities Act z 1990 roku. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę być częścią tej przełomowej opowieści o głuchoniemych, nakręconej przez niesłyszących filmowców, z głównie niesłyszącą obsadą dla mainstreamowej publiczności.

Produkcja ma się rozpocząć we wrześniu w Gruzji. W projekcie ponad połowę obsady stanowią niesłyszący aktorzy w tym Durant i Harvard. Bracia Jevon i Delbert Whetter (producent filmu) pochodzą z wielopokoleniowej rodziny niesłyszących.

Zobacz również: Mission: Impossible Dead Reckoning Part One z pierwszym zwiastunem! Ethan Hunt powraca!


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Święta w El Camino

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?