Avatar: Istota wody na nowym zdjęciu! Pierwsze spojrzenie na postać Kate Winslet
Avatar: Istota wody na nowym zdjęciu! Pierwsze spojrzenie na postać Kate Winslet

James Cameron porzuci serię Avatar po zakończeniu trylogii?!

James Cameron w 2009 roku wpuścił do kin jeden z najbardziej kasowych filmów w historii – Avatar. Produkcja zachwycała efektami specjalnymi oraz magicznym światem o nazwie Pandora. Już w tym roku otrzymamy szansę powrotu do tego uniwersum w filmie Avatar: Istota wody. Nie będzie to jednak koniec tej serii. W planach Disneya istnieją kolejne trzy filmy! Możliwe jednak, że nie wszystkie zostaną wyreżyserowane przez Camerona…

Podczas wywiadu z Empire, James Cameron, nie był do końca pewny co do swojej przyszłości z serią Avatar. Wiadomo, że reżyser zajął się najnowszą pozycją z tego uniwersum – Avatar: Istota Wody – i wiemy również, że zakończenie trylogii również powstanie z Cameronem na stołku reżyserskim. Co jednak dalej? Czy reżyser pozostanie przy dalszym tworzeniu świata Pandora? Cameron miał to do powiedzenia:

Pracuję też nad innymi projektami, które również są ekscytujące. W końcu jednak – nie wiem, czy będzie to po trzech lub czterech latach – chciałbym przekazać pałeczkę reżyserowi, któremu ufam. Wtedy mógłbym zająć się innymi rzeczami, którymi się interesuję. A może nie. Nie mam pojęcia.

Na ten moment sam reżyser nie wie, jak będzie wyglądać jego przyszłość. Myślę jednak, że odejście po zakończeniu trylogii byłoby rozsądną decyzją. Istnieje wielu utalentowanych reżyserów, którzy na pewno chcieliby wkroczyć w ten fantastyczny świat. Dopóki istnieje plan na wszystkie filmy, to sprawa reżysera powinna być problemem (patrzę na Ciebie, Gwiezdne Wojny).

James Cameron porzuci serię Avatar po zakończeniu trylogii?!

Empire

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Akcja filmu Avatar: Istota wody rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona, wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau, występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Zobacz również: Avatar: Istota wody na nowym zdjęciu! Pierwsze spojrzenie na postać Kate Winslet


Źródło: empireonline.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. Empire

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?