Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa – reżyser Underdoga rusza z nowym filmem. Pierwsze zdjęcia z planu!

“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa to prawda zaklęta w 24 klatkach każdej sekundy tego obrazu” – mówi Maciej Kawulski, reżyser filmu. Scenariusz Krzysztofa Gurecznego jest oparty na faktach i ukazuje autentyczną historię obsadzoną w gangsterskich realiach poprzednich dekad. To kino międzygatunkowe. W roli głównej wystąpi Marcin Kowalczyk (Jesteś bogiem). Premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku.

Akcja filmu rozpoczyna się w latach 70., gdy bohater jest jeszcze dzieckiem, i obejmuje kolejne dekady aż do czasów współczesnych. W roli głównej występuje Marcin Kowalczyk znany z genialnej roli Magika w Jesteś Bogiem i Marcina w Hardkor Disco, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w 2012 roku.

jak zostałem gangsterem film 2020

fot. Paweł Jaszczuk

Maciej Kawulski, który kilka dni temu odebrał Nagrodę Publiczności Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie za film Underdog, tak mówi o nowym projekcie, w którym zobaczymy przeżycia gangstera pragnącego pozostać na obecny moment anonimowym.

– Dostałem tekst scenariusza i zrozumiałem, że po raz pierwszy w polskim kinie życie gangstera zostało opowiedziane, a nie zinterpretowane. I to nie przez ludzi, którzy mówią, że znali, byli, widzieli, ale przez niego samego. Zrozumiałem, że nie czytam kolejnego skryptu z rozprawy sądowej, tylko przepiękną opowieść o miłości i przyjaźni okrutnego człowieka, który jednak przetrwał głównie dlatego, że był zdolny do uczuć. To 40 lat życia zmieszczone w dwugodzinnym obrazie w taki sposób, że ani przez chwilę nie czujesz niedosytu i przesytu. Bo taka jest prawda: czasem niewygodna, czasem bolesna, ale zawsze w punkt.

Zobacz również: Underdog – recenzja pierwszego takiego filmu o sportach walki!

O filmie Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa wypowiedział się również gangster będący pierwowzorem głównego bohatera, który pragnie pozostać anonimowy. Według niego produkcja pokaże zupełnie nowe i bliższe prawdzie oblicze polskich mafiozów.

– Polska tzw. mafia tamtych lat to nie horda umięśnionych superbohaterów, to nie roztropny, przewidujący ruchy w przód i planujący przyszłość zarząd poszczególnych grup – tłumaczy pierwowzór głównego bohatera – To banda dzieciaków w dwurzędowych marynarkach, kolorowych, kreszowych dresach i sandałach zakładanych na skarpety. To przypadek pomieszany z głupotą, tyle że serwowany w okrutnych i bezwzględnych warunkach. W pewnym momencie historii, kiedy państwo było słabe, ta niesforna, komediowa, wędrowna trupa kontrolowała cały kraj. I robiłaby to do dziś, tak jak to jest na przykład na Sycylii, gdyby nie to, że w pewnym momencie powybijali się nawzajem, a ci, którzy przeżyli, zwykle ułatwiali przeżycie inny kolegom, zapewniając im swoimi zeznaniami bezpieczny i wieloletni pobyt w więzieniu. To,  czego się dowiedziałeś o polskiej mafii z książek koronowanych przez krajową policję laureatów nagród literackich, to jakiś komiks Marvela. Swoje brednie biorą ze swojej wielkiej, tłustej głowy, ale prawdziwa prawda o polskich gangsterach wyglądała zupełnie inaczej.

jak zostałem gangsterem marcin kowalczyk

fot. Paweł Jaszczuk

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 23 czerwca w Warszawie. Potrwają do 10 sierpnia. Producentem filmu jest OPEN MIND PRODUCTION SP. Z O.O. SK Maciej Kawulski, Tomasz Wardyn.

Premiera na początku 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada firma Next Film.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Paweł Jaszczuk

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?