Jak wygląda nauka w szkole filmowej ?

Większość osób zainteresowanych rekrutacją na kierunki związane z branżą filmową zastanawia się jak rekrutować? Jaki kierunek wybrać i jak wygląda nauka w szkole filmowej? Na te wszystkie nurtujące pytania postaramy się odpowiedzieć i ułatwić Ci wybór decyzji.

1. Wybór kierunku
Zacznijmy od początku. Zanim zdecydujesz się złożyć papiery do wybranej szkoły musisz podjąć decyzję odnośnie kierunku, którego będziesz się uczył. Przykładowo szkoła Ama Film Academy kształci na takich kierunkach jak: reżyseria, aktorstwo, operatorski, realizacja dźwięku, postprodukcja obrazu, montaż i color garding, scenopisarstwo, a także podstawowy oraz zaawansowany kurs filmowy czy Filmmaking Basic Course, który całkowicie prowadzony jest w języku angielskim. Naukę możesz podjąć aż w trzech formach: stacjonarnej, niestacjonarnej, jak również online. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Etapy rekrutacji
Rekrutacja do szkoły filmowej składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich są zapisy na
wybrany przez Ciebie kierunek, które odbywają się online. Potwierdzenie zapisów otrzymujesz na maila. Następnie przesyłasz CV oraz wskazane w mailu prace, które możesz dostarczyć w formie online lub osobiście złożyć teczkę w sekretariacie szkoły. Wybrani kandydaci są zapraszani na rozmowę rekrutacyjną, która ma charakter egzaminu wstępnego. Cała rozmowa odbywa się stacjonarnie, a wyniki przesłane są na maila przez sekretariat szkoły.

 

3. Wykładowcy
Największą siłą dobrej szkoły filmowej są jej wykładowcy. To właśnie oni dzielą się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. W AMA Film Academy wykładają jedni z najlepszych filmowców w branży, wśród nich można wyróżnić m.in: Xawery Żuławski, Piotr Wojtowicz, Tomasz Sobczak, Jacek Fabrowicz, Jarosław Żamojda, Marcin Głowacki.

4. Zajęcia w szkole filmowej
Tutaj z pewnością nie będziesz siedzieć i nudzić się w ławce, jak to klasycznie na studiach bywa. W szkole filmowej oprócz wiedzy teoretycznej, stawia się także na praktyczne umiejętności, które musisz nabyć, aby w przyszłości pracować w branży filmowej. Zajęcia praktyczne odbywają się na profesjonalnym sprzęcie filmowym, który możesz wypożyczyć. W trakcie studiów tworzysz własne filmy, bierzesz udział w ciekawych projektach, które tworzą twoje portfolio na przyszłość.

Zajrzyj na stronę AMA FILM ACADEMY, znajdź kierunek dla siebie i ucz się z najlepszymi. Rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 trwa do końca września.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?