niesamowity hulk incredible hulk marvel mcu banner
niesamowity hulk incredible hulk marvel mcu banner

Incredible Hulk miał mieć widowiskowy sequel

Wygląda na to, że jeden z pierwszych projektów MCU mógł mieć swą kontynuację. Reżyser Incredible Hulk, Louis Leterrier, zdradził, jakie były plany odnośnie sequelu filmu.

Nie da się ukryć, że Incredible Hulk stanowi, może nie najgorszy, ale najbardziej zapomniany projekt MCU. Wynika to m.in. z tego, że film Leterriera odbiega stylem od dalszych produkcji Marvel Studios. Ponadto  szybka zmiana odtwórcy głównego bohatera z Edwarda Nortona na Marka Ruffalo sprawiła, iż fani natychmiast przyzwyczaili się do nowej twarzy Bruce’a Bannera.

Sequel Incredible Hulk zapowiadał się ambitnie

W wywiadzie dla ComicBook Louis Leterrier podzielił się dawnymi planami dotyczącymi kontynuacji filmu Incredible Hulk, która finalnie nie powstała. Okazuje się, że w filmie mogło się pojawić więcej Hulków, co stanowiłoby pierwszy większy aktorski event wokół tej postaci.

Tak, mieliśmy plan na całą kontynuację. Był Szary Hulk, Czerwone Hulki, było wiele dobrych rzeczy, które planowaliśmy.

Hulk to skomplikowana postać w uniwersum Marvela. Chcemy oglądać przede wszystkim pierwotnego, gniewnego Hulka. Kiedy dochodzimy do Szarego Hulka albo Mądrego Hulka coś tracimy i sprawy robią się odrobinę dziecinne.

Następnie reżyser przyznał, że Hulk z MCU znacznie odbiega od jego wizji.

Zabawa mojego podejścia polegała na uzyskaniu dostępu do świadomości. Do tego zmierzałem, ale nie chciałem się spieszyć. Jest przecież tyle postaci, które producenci chcą wprowadzić na ekran jak najszybciej. Lubię She-Hulk, ale scena jogi z Hulkiem… Pomyślałem sobie “Okej! Jesteśmy bardzo daleko od mojego Hulka”.

mcu She-Hulk silniejsza od Hulka?! Nowy klip z serialu Marvel Studios

fot. kadr z serialu Mecenas She-Hulk, Disney

Zobacz również: I Am Groot powróci z 2. sezonem!

Opis serialu Mecenas She-Hulk

W serialu Mecenas She-Hulk możemy oglądać przygody Jennifer Walters, kuzynki Bruce’a Bannera, która jest prawnikiem. Natomiast jest ona nietypowym prawnikiem, gdyż otrzymuje ona moce podobne do Hulka, poprzez wypadek i transfuzje krwi.

Rolę tytułowej bohaterki odgrywa Tatiana Maslany. Poza nią w produkcji zobaczymy też Marka Ruffalo, Tima Rotha czy też Jameelę Jamil.

Serial zadebiutował 18 sierpnia na Disney+.


Źródło: ComicBook / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?