The Suicide Squad
The Suicide Squad

Idris Elba nie chce grać Jamesa Bonda. Powodem kwestie rasowe

Idris Elba był jednym z głównych kandydatów do roli nowego agenta 007. Okazuje się, że aktor zniechęcił się do tej roli, a przyczyniły się do tego liczne komentarze na tle rasowym.

Nie da się ukryć, że obsadzanie ciemnoskórych aktorów w rolach kojarzonych z jasnym kolorem skóry zazwyczaj stanowi temat do internetowych dyskusji. Nie inaczej było w przypadku nowego Jamesa Bonda. Jednym z aktorów, który mógł zagrać tę rolę był Idris Elba, jednak przez liczne rasistowskie komentarze, nie zamierza jej przyjmować.

Idris Elba o roli jako James Bond

Prawda jest taka, że ​​przez długi czas byłem bardzo komplementowany w tej sprawie. Pomyślałem: „To szaleństwo!” Bo James Bond… Wszyscy jesteśmy aktorami i rozumiemy tę rolę. To jedna z tych pożądanych ról. Bycie poproszonym o bycie Jamesem Bondem było jak: „Okej, w pewnym sensie osiągnąłeś szczyt”.

Następnie Idris Elba odniósł się do negatywnych komentarzy, które wpłynęły na jego zmianę nastawienia do tej roli.

W zasadzie był to ogromny komplement, że w każdym zakątku świata, z wyjątkiem kilku, o których nie będziemy mówić, towarzyszyło zadowolenie z pomysłu, że mogę być brany pod uwagę. Ci, którzy nie byli zadowoleni z tego pomysłu, sprawili, że cała sprawa stała się obrzydliwa i odrażająca, ponieważ dotyczyła kwestii rasowych. Stało się to nonsensem, a ja wziąłem na siebie ciężar.

Zobacz również: Rozmawiamy z Jean-Luciem Istinem oraz Gianlucą Maconim – scenarzystą i rysownikiem cyklu Świat Akwilonu

ana de armas

Kadr z filmu Nie czas umierać, Universal Pictures

Opis filmu Nie czas umierać, ostatniego filmu o Bondzie:

Tym razem James będzie cieszył się spokojną emeryturą i cudownym życiem na Jamajce. Jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego z prośbą o pomoc. Misja ocalenia porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka i naprowadza agenta 007 na trop nowego złoczyńcy, dysponującego niezwykle niebezpieczną i zaawansowaną technologią.

Zobacz również: Znamy konkretną datę zwiastuna serialu Gwiezdne Wojny: Ahsoka!


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Legion samobójców: The Suicide Squad

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?