Hotel Transylwania: Transformania
Hotel Transylwania: Transformania

Hotel Transylwania: Transformania może nie trafić do kin

Odkąd na świecie panuje pandemia COVID-19, wielkie i małe studia filmowe szukają alternatywnych rozwiązań w kwestii dystrybucji swoich filmów. Większość wytwórni posiada swoje platformy streamingowe, reszta podpisuje umowy z wieloma serwisami na raz. Sony Pictures właśnie dogaduje się z Amazonem w sprawie filmu Hotel Transylwania: Transformania.

Dzięki umowie opiewającej na ponad 100 milionów dolarów, Amazon zyska prawa do wyświetlania filmu na całym świecie poprzez swoją platformę Prime Video. Decyzja ta jest spowodowana dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świcie. Miasta w Stanach Zjednoczonych wprowadzają wymóg posiadania certyfikatu o zaszczepieniu w przypadku wydarzeń odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach. Dotyczy to oczywiście również kin. Dzieci do 12 roku życia wciąż nie mogą się szczepić, a jest to przecież grupa docelowa filmu animowanego studia Sony.

Zobacz również: Ada Bambini, naukowczyni – oficjalny zwiastun animacji Netflixa

Zarówno Sony, jak i Amazon nie komentują doniesień, jednak właściciele kin na całym świecie wstrzymali oddech. Filmy familijne przynoszą ogromne dochody. Ich brak odbiłby się znacząco na branży, próbującej podnieść się po skutkach wcześniejszych lockdownów. Decyzja o dystrybucji jednego z najbardziej popularnych filmów dla najmłodszych widzów z pominięciem kin prawdopodobnie pociągnęłaby za sobą kolejne. Tym bardziej, że już szereg produkcji w czasie pandemii nie trafił na wielkie ekrany.

Hotel Transylwania 4: Transformania to kolejna odsłona przygód wampira Draculi, jego rodziny i innych potwornych mieszkańców tytułowego hotelu. Premiera w Polsce zapowiedziana była na 5 listopada tego roku.

Źródło: Variety.com I lustracja wprowadzenia: Sony Pictures

Wykształciła się, żeby pisać o filmach, więc to robi. Gdyby mogła, nie wychodziłaby z sali kinowej. Ogląda filmy we wszystkich gatunkach, ale najbardziej lubi czarne komedie, animacje i rzeczy tak absurdalne, że nie wiadomo, czym są.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?