helen mirren w golda
helen mirren w golda

Helen Mirren jako Golda Meir w zwiastunie filmu o Żelaznej damie Izraela

Dwa lata temu informowaliśmy, że Helen Mirren zagra główną rolę w filmie Golda opowiadającym o tytułowej przywódczyni rządu Izraela. Po miesiącach ciszy na temat projektu otrzymaliśmy jego pierwszy zwiastun!

Choć premiera filmu Golda zaplanowana jest na 25 sierpnia, film miał okazję zadebiutować już w lutym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Warto dodać, że jest to nie pierwszy raz, kiedy Helen Mirren wciela się w ważną postać historyczną. Aktorka miała okazję m.in. zagrać Elżbietę II w filmie Królowa, za co otrzymała Oscara. Czy nowa kreacja Mirren również okaże się sukcesem? Zobaczcie zwiastun!

Zobacz również: Lassie. Nowe przygody i Nawiedzony dwór premierowo w Multikinie!

fot. kadr z filmu Golda

Golda – o czym opowie film

Film zapowiadany jest jako thriller. Jego akcja ma rozgrywać się w trakcie wojny Jom Kipur z 1973 roku. W czasie owej wojny Egipt i Syria najechały półwysep Synaj i Wzgórza Golan, w celu odzyskania tych terenów. Golda Meir, znana wówczas jako “Żelazna dama Izraela”, podjęła wtedy wiele dramatycznych decyzji.

Oprócz Helen Mirren w obsadzie znaleźli się także Camille Cottin (Call My Agent), Rami Heuberger (Lista Schindlera), Lior Ashkenzi (Foxtrot), Ellie Piercy (Black Mirror), Ed Stoppard (Judy), Rotem Keinan, Dvir Benedek, Dominic Mafham, Ben Caplan, Kita Rakusena oraz Emmy Davies. Reżyserem obrazu jest Guy Nattiv, zaś scenariusz napisał Nicholas Martin.


Źródło: YouTube, Bleecker Street / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Golda

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?