harry potter
harry potter

Harry Potter i przeklęte dziecko doczeka się filmowej adaptacji? Warner Bros. ma plany na wyprodukowanie filmu

W tym roku minie 12 lat od premiery filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II. Tytuł ten stanowił zamknięcie sagi o przygodach młodego czarodzieja. Niemniej wiele wskazuje na to, że Przeklęte dziecko, które do tej pory wykorzystywano do tworzenia sztuk teatralnych, również otrzyma swą adaptację.

Studio Warner Bros. planuje stworzyć filmową adaptację książki Harry Potter i przeklęte dziecko. Istnieją plany, aby w rolach głównych ponownie pojawili się Daniel Radcliffe, Rupert Grint, a także Emma Watson.

Jak podaje The Sun: „Warner Bros. zastanawia się obecnie, w jaki sposób przenieść Przeklęte dziecko na wielki ekran. Studio miało na oku wyprodukowanie filmu, odkąd sztuka teatralna okazała się wielkim hitem na West Endzie. Na jakiś czas plany nad wyprodukowaniem tego filmu poszły na dalszy plan ze względu na liczne prace nad serią Fantastyczne zwierzęta.

Odnośnie powrotu odtwórców głównych ról, niewątpliwie każdy, kto pracuje nad produkcją chciałby, aby ci powrócili do odegrania swych postaci.

Wszyscy, którzy pracują w świecie Harry’ego, chcą powrotu Daniela do swej roli. Jednakże wpierw muszą oni ustalić plan dotyczący liczby filmów, przerobiony scenariusz, a także budżetów”.

Studio liczy także na to, że Przeklęte dziecko uda się nakręcić jako dwa filmy.

W tej chwili istnieje nadzieja, że Przeklęte dziecko mogłoby zostać przekształcone w dwa filmy, z których oba miałyby tyle samo mocy lub nawet więcej, w porównaniu do spektaklu teatralnego”.

harry Daniel Radcliffe wypowiedział się na temat możliwego powrotu do roli Harry'ego Pottera!

Kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Warner Bros.

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznaj bohaterów z filmów o Harrym Potterze!

Akcja książki Harry Potter i przeklęte dziecko rozpoczyna się 19 lat po wydarzeniach z Insygniów Śmierci. Skupia się ona na synu Harry’ego i Ginny – Albusie Severusie Potterze, który rozpoczyna swą naukę w Hogwarcie. Niestety buntowniczy charakter syna przyczyna się do wielu niebezpiecznych sytuacji związanych z przenoszeniem się w czasie.


Źródło: The Sun / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?