gwiezdne wojny
gwiezdne wojny

Gwiezdne Wojny – wiemy, o co chodzi z nowym projektem Lucasfilmu!

Na samym początku roku świat obiegła plotka o niejakim projekcie Luminous, dzięki któremu Gwiezdne Wojny miałyby się rozwinąć w inną stronę. Teraz wiemy już, co to ma oznaczać.

Fanom przede wszystkim przedsięwzięć filmowych polecamy jednak nie ekscytować się od razu, bo może minąć nieco czasu, nim coś narodzi się w ich ulubionych mediach. Projekt Luminous ma rozgrywać się na 200 lat przed wydarzeniami związanymi ze Skywalkerami. Era nazywać się będzie The High Republic. Sam początek uniwersum ma zostać wykreowany w książkach i komiksach. W przeciwieństwie do wypełnionego korupcją schyłkowego okresu Starej Republiki, kreowany porządek ma być swojego rodzaju złotym wiekiem, a Rycerze Jedi – patrolującymi kolejne rubieże wojownikami, których przyrównuje się do Strażników Teksasu.

Nie oznacza jednak, że technologiczny i geopolityczny dobrobyt sprawi, że będziemy mieli w tych historiach niczym nie niepokojoną idyllę. Na horyzoncie ma pojawić się grupa określana jako Nihl. Mają to być zupełnie inny przeciwnicy od tych, z którymi zwykle walczą strażnicy pokoju. Charakteryzuje się ich jako kosmicznych wikingów. Mają być groźnym, zjednoczonym przeciwnikiem, korzystającym z tajemniczej mocy Nadprzestrzeni, stanowiącej groźny mechanizm dla Jedi.

Zobacz również: Westworld – cover Guns N’ Roses już do posłuchania!

Gwiezdne Wojny rozpoczną swój nowy rozdział już w sierpniu. A oto ich plan wydawniczy:

  • powieść The High Republic: Light of the Jedi Charlesa Soula
  • powieść The High Republic: Into the Dark  Claudii Gray,
  • młodzieżowa powieść The High Republic: A Test of Courage Justiny Ireland
  • komiks The High Republic Adventures Daniela Josego Oldera
  • komiks The High Republic Cavana Scotta

Źródło: starwars.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?