Sword Art Online Progressive Scherzo of Deep Night
Sword Art Online Progressive Scherzo of Deep Night

Film Sword Art Online–Progressive–Scherzo of Deep Night wkrótce w kinach

Długo wyczekiwana przez fanów kontynuacja filmu Sword Art Online the Movie -Progresive- Aria of a Starless Night przedstawiającego niebezpieczną grę VR, w której „Game Over” prowadzi do śmierci w prawdziwym świecie.

Crunchyroll, jeden z największych i najpopularniejszych serwisów anime oraz Piece Of Magic, największy na świecie kinowy dystrybutor produkcji anime wprowadzają Sword Art Online the Movie -Progressive- Scherzo of Deep Night do polskich kin. Film będący połączeniem gatunków sci-fi, akcji i przygody będzie miał swoją premierę już 24 lutego.

Scherzo of Deep Night to długo wyczekiwana kontynuacja filmu Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night (2021), przedstawiająca dalszą podróż Asuny w śmiercionośnej grze, gdzie „Game Over” w wirtualnej rzeczywistości oznacza śmierć w prawdziwym świecie.

Sword Art Online Movie Poster

Fot. plakat filmu Sword Art Online –Progressive–Scherzo of Deep Night

Zobacz również: PLUTO – adaptacja znanej mangi trafi na Netflix!

Opis filmu

Pierwsza na świecie produkcja VRMMORPG (Sword Art Online) stała się śmiercionośną grą. Minął ponad miesiąc odkąd 10 tysięcy użytkowników zostało uwięzionych w wirtualnej rzeczywistości. Asuna, która oczyściła pierwszy poziom pływającego żelaznego zamku Aincrad, połączyła siły z Kirito i kontynuowała swoją podróż, by dotrzeć na najwyższe piętro. Przy wsparciu Argo oczyszczanie kolejnych poziomów wydawało się przebiegać bezproblemowo, ale…

Wybucha konflikt między ALS (Aincrad Liberation Squad) i DKB (Dragon Knights Brigade) – dwoma największymi gildiami, które powinny ze sobą współpracować. A za wszystkim stoi tajemnicza postać, która pociąga za sznurki… W tej walce na śmierć i życie pojawi się nowe zagrożenie, z którym Asuma i Kirito będą musieli się zmierzyć!

Zobacz zwiastun Sword Art Online the Movie -Progressive- Scherzo of Deep Night:

Informacje o Sword Art Online

Sword Art Online (wydana przez Dengeki Bunko) to seria powieści autorstwa Reki Kawahary – zdobywcy 15. nagrody Dengeki Bunko Novel Grand.

Głównym bohaterem historii jest Kirito, gracz w Sword Art Online – VRMMORPG (virtual reality massive multiplayer online role-playing game) nowej generacji. Od czasu wydania pierwszego tomu w kwietniu 2009 roku seria cieszy się ogromną popularnością, a do 2022 roku łączna sprzedaż przekroczyła na całym świecie 30 milionów egzemplarzy.

Po raz pierwszy anime zostało wyemitowane w 2012 roku i do dziś powstały już cztery kolejne sezony. Sword Art Online to również komiksy i gry wideo, a w 2017 swoją premierę miał film Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale.

Sword Art Online Progressive to reboot serii powieści napisanych przez samego Kawahirę, który pozwala głębiej spojrzeć na pierwsze piętro Aincrad – miejsce, gdzie wszystko się zaczęło.

Zobacz również: 10 powodów, dla których warto obejrzeć Wilka! Drugi sezon serialu już w Canal+!

W 2021 roku odbyła się premiera Aria of a Starless Night – zupełnie nowej animowanej adaptacji filmowej opartej na powieści Sword Art Online Progressive. Produkcja zadebiutowała na pierwszym miejscu w weekendowym box office w Japonii i była wielkim hitem pozostając przez 10 tygodni w kinach w całym kraju. Kontynuacja historii zatytułowana Scherzo of Deep Night pojawi się w kinach w lutym 2023 roku, zabierając widzów w podróż do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło!


Źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Na co dzień zajmuję się testowaniem gier, a po pracy... też. Poza tym oglądam anime i mecze Realu Madryt.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?