zack snyder superman człowiek ze stali
zack snyder superman człowiek ze stali

Fani DC domagają się powrotu Zacka Snydera! #BringBackZackSnyder nowym trendem

Zack Snyder ponownie znalazł się w centrum rozmów fanów DC, a to wszystko za sprawą najnowszej premiery filmu Black Adam! Fandom domaga się powrotu reżysera do DCEU, zważywszy na to, że zarząd Warner Bros. Discovery uległ ogromnym zmianom.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o tym, że Walter Hamada – już były prezes filmów DC – opuścił swoje stanowisko! Była to już piąta ważna głowa Warner Bros. Discovery z dawnych zarządów, która odeszła od wytwórni po przejęciu władzy przez Davida Zaslava. Wspomniany CEO Warnera planuje ożywić filmowe uniwersum DC, a przede wszystkim skupić się na wielkich premierach kinowych, tak jak było to w przypadku Black Adama. Blockbustery to przyszłość DCEU, a do tego potrzebni są doświadczeni reżyserzy. Fani DC mają już swojego faworyta do m.in. nadchodzącego Człowieka ze stali 2!

#BringBackZackSnyder trenduje na Twitterze

Po raz kolejny fani DC domagają się powrotu Zacka Snydera do filmowego świata DC. Reżyser zachwycił miliony, kiedy to jego produkcja pt. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera zawitała na HBO Max. Do teraz, jest to jeden z największych hitów platformy, a fani chcą więcej. Koniec końców, finał posiadał dość otwarte zakończenie, które zdecydowanie zapowiadało jakąś kontynuację. Marsjański Łowca, Darkseid, oraz postapokaliptyczny świat z Supermanem po złej stronie barykady – jest co kontynuować i na pewno warto jest walczyć o przywrócenie SnyderVerse. #SnyderCut jak już wiemy, zadziałał na WB, więc może w przypadku nowego trendu będzie podobnie. Nie można również zapomnieć o scenie po napisach filmu Black Adam, która po wielu latach dała fanom DC promyk nadziei.

Jakim projektem mógłby zająć się Zack Snyder?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest Człowiek ze stali 2. Na ten moment produkcja ta nie posiada nawet scenarzysty, a według nowych informacji, Henry Cavill nie podpisał jeszcze kontraktu na dłuższy powrót do roli Supermana. Kto inny jednak mógłby zająć się reżyserią jak nie Zack Snyder. To właśnie reżyser rozpoczął to uniwersum w 2013 roku, a sam film przyjął się naprawdę pozytywnie, a ilość fanów wzrasta z czasem. Taka decyzja Warner Bros. na pewno spotkałaby się z aprobatą fanów, a premiera przyciągnęłaby miliony dolarów.

Henry Cavill

Kadr z filmu Człowiek ze stali, Warner Bros.

Inną opcją jest kolejna Liga Sprawiedliwości. Jason Momoa na pewno pozostanie przy roli Aquamana; Gal Gadot raczej nie opuści Wonder Woman; Ben Affleck ponownie przekonuje się do Batamana; odejście Hamady daje nam promyk nadziei, że Ray Fisher powróci do postaci Cyborga; Henry Cavill ponownie dogaduje się z WB; a Ezra Miller… jest wyjątkiem. Jego sytuacja jest bardzo niepewna, ale możemy być pewni, że postać Flasha nas nie opuści. Możemy więc liczyć na recasting, albo na wprowadzenie innego sprintera – Wally’ego Westa. Potrzebne jest jednak jakieś spoiwo, które ponownie złączy tych superbohaterów i aktorów. Zack Snyder byłby najlepszym wyborem, gdyż w wielkim stopniu to właśnie on jest odpowiedzialny za obsadzenie tych ról. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Trzeba jednak przyznać, że powrót Snydera jest dużo bardziej prawdopodobny teraz, niż np. rok temu.

Zobacz również: Black Adam – recenzja filmu DC. Kino skrajnie nieważne

Liga Sprawiedliwości dceu dc

fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: kolaż – fot. Clay Enos/Netflix; fot. materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?