Epicka przygoda ma swój początek. Zobacz zwiastun Furiosa: Saga Mad Max!

Furiosa: Saga Mad Max otrzymała epicką zapowiedź. Wizjonerski reżyser George Miller zaprasza nas do kina już 24 maja przyszłego roku.

Po strajkach aktorów pora powrócić do promowania filmów. Dziś otrzymaliśmy zwiastun filmu Furiosa: Saga Mad Max z Anyą Taylor-Joy i Chrisem Hemsworthem.

Oficjalna zapowiedź

Mocna akcja, wybuchy i strzelaniny. Do tego przyzwyczaił nas Mad Max, a i nie gorzej będzie w prequelu do kultowego już Na drodze gniewu. Zwiastun prezentuje nam piękne ujęcia na ogromne pustynie, prymitywne pojazdy oraz przerażających tubylców. Nie zabrakło również wspomnianych gwiazd głównych – Anyii Taylor-Joy i Chrisa Hemswortha (notabene nie do poznania)! Z resztą zobaczcie sami poniżej:

Zobacz również: Godzilla Minus One tytułem niemal wybitnym? Pierwsze recenzje miażdżą!

Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth są odtwórcami głównych ról w Furiosie, dziele nagrodzonego Oscarem genialnego George’a Millera. Jest to wyczekiwany powrót do kultowego dystopijnego świata, stworzonego przez niego ponad 30 lat temu w filmach z serii Mad Max.

Miller prezentuje teraz następną odsłonę cyklu, oryginalną i samoistną przygodę, ukazującą początki nieustraszonej postaci z nagrodzonego kilkoma Oscarami przeboju Mad Max: Na drodze gniewu. Ten nowy obraz produkcji Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures został wyprodukowany przez Millera i jego wieloletniego wspólnika, nominowanego do Oscara producenta Douga Mitchella (Mad Max: Na drodze gniewu, Babe. Świnka z klasą) pod szyldem ich australijskiej firmy Kennedy Miller Mitchell. Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu. Oprócz wcielającej się w rolę tytułową Taylor-Joy i Hemswortha, w filmie występują także Alyla Browne i Tom Burke. Miller napisał scenariusz razem ze współscenarzystą filmu Mad Max: Na drodze gniewu Nico Lathourisem.

W ekipie Millera znaleźli się pierwszy asystent reżysera PJ Voeten, reżyser drugiej ekipy i koordynator kaskaderów Guy Norris, operator Simon Duggan (Przełęcz ocalonych, Wielki Gatsby), kompozytor Tom Holkenborg, reżyser dźwięku Robert Mackenzie, montażysta Eliot Knapman, kierownik ds. efektów wizualnych Andrew Jackson i kolorysta Eric Whipp. Ponadto Miller zaangażował długoletnich współpracowników: scenografa Colina Gibsona, montażystkę Margaret Sixel, dźwiękowca Bena Osmo, projektantkę kostiumów Jenny Beavan i charakteryzatorkę Lesley Vanderwalt, z których każde zdobyło Oscara za dokonania przy filmie Mad Max: Na drodze gniewu. Warner Bros. Pictures, we współpracy z Village Roadshow Pictures, przedstawia produkcję Kennedy Miller Mitchell w reżyserii George’a Millera pod tytułem Furiosa. Film będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures.

Do kin amerykańskich wejdzie 24 maja 2024 roku, a w pozostałych krajach począwszy od 22 maja 2024 roku.

furiosa mad max chris hemsworth

fot. materiały prasowe


Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mr. ?? pisze:

Ładne post apo wygląda lepiej niż twory Disney Marvel, WB DC typu BoP, Shazam 1, 2, Beetle, Flash. Jednak mam obawy że będzie coś w stylu jedna dobra kobieta vs źli mężczyźni i żaden mężczyzna po jej stronie.
45 lat po upadku 🙂 Upadek w uniwersum Mad Max nastąpił w latach osiemdziesiątych już w pierwszym filmie który dzieje się w roku 1984 lub 1985 jest źle a później jest jeszcze gorzej w drugim filmie który dzieje się trzy lub cztery lata później i w latach dziewięćdziesiątych MM 3 i 4

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?