doktor strange
doktor strange

Doktor Strange – alternatywny strój tytułowego bohatera

Przed nami sequel hitu z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, ale dla odmiany w sieci pojawiła się jedna z prac związanych z tworzeniem pierwszej części.

Artysta koncepcyjny Ryan Meinerding przedstawił alternatywny szkic, przedstawiający jak Doktor Strange wyglądałby w niebieskiej pelerynie.

View this post on Instagram

Unused Dr. Strange design from Dr. Strange. #drstrange

A post shared by Ryan Meinerding (@ryan_meinerding_art) on

Zobacz również: Harley Quinn: Ptaki Nocy – szkice Black Canary z innymi fryzurami

Opis produkcji: Produkcja przedstawi historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela.

Obsada filmu Doktor Strange: Benedict Cumberbatch (Dr Stephen Strange), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Karl Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Michael Stuhlbarg (Nicodemus West), Mads Mikkelsen (Kaecilius – główny antagonista obrazu), a także Scott Adkins i Amy Landecker, których role nie zostały jeszcze ujawnione.

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily RoseSinisterZbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (PrometeuszNajczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister).

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Doktor Strange

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?