dirty dancing
dirty dancing

Dirty Dancing przesunięte. Kiedy zobaczymy kolejną część?

Powrót Dirty Dancing zapowiedziano już jakiś czas temu. Niestety produkcja została przesunięta i to o ponad rok.

Oryginalny Dirty Dancing to już kultowy film romantyczny z tańcem w tle. Wirujący seks (bo tak nazywano go wówczas w Polsce) zapisał się w pamięci wielu ludzi na całym świecie. Głównie dzięki niezwykłych kreacjach aktorskich Jennifer Gray i Patricka Swayze, a także niezapomnianemu hitowi jakim był (I’ve Had) The Time of My Life. W 2020 wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że film powróci. Teraz niestety czeka nas lekka zmiana terminarzu.

Spore opóźnienie

Hollywoodzkie produkcje przyzwyczaiły nas do tego, że niejednokrotnie przekłada się ich premiery. Tak też jest w przypadku Dirty Dancing. Według Deadline, przesunęło datę premiery filmu z pierwotnej daty premiery 9 lutego 2024 roku na lato 2025 roku. Przesunięcie jest spowodowane oczywiście z powodu strajku aktorów i scenarzystów.

kultowa scena z dirty dancing

fot. kadr z filmu Dirty Dancing

Zobacz również: Oppenheimer nie zostaje dłużny. Nowy Nolan również ze świetnymi recenzjami

W filmie Dirty Dancing powróci znana z oryginału aktorka Jennifer Grey, która ponownie wcieli się w postać Frances “Baby” Houseman. Sequel będzie romansem i opowieścią o dojrzewaniu w jednym. Będzie skupiać się na młodej dziewczynie i jej doświadczeniach na letnim obozie. Jednak przy tym narracja będzie przeplatana również z historią Baby. Co ciekawe reżyser Levine stwierdził, że Grey może nie być jedyną osobą z oryginału, która pojawi się w produkcji.

Muzyka, która pojawi się w produkcji, to większość piosenek z oryginału (wspomniane zostało Hungry Eyes) oraz utwory hiphopowe z lat 90. Alanis Morisette i Liz Phair zostały również wymienione jako artystki, których piosenki mogą potencjalnie zostać wykorzystane w projekcie.

Jonathan Levinejest współautorem scenariusza wraz z Elizabeth Chomko. Produkcja filmu rozpoczęła się w 2022 roku, a premiera była zaplanowana na 2024 rok, lecz przez strajk aktorów i scenarzystów przesunięto ją na 2025.


Źródło: TheDirect.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?