black adam dceu mcu
black adam dceu mcu

DCEU jak MCU! Black Adam początkiem 1. fazy

Iron Man otworzył – nadal rozwijające się – filmowe uniwersum Marvela w 2008 roku. Dzięki temu Disney zebrał miliardy dolarów zysku, a końca superbohaterskiej sensacji nadal nie widać. Tą samą drogą chciał pójść Warner Bros., a takowym początkiem miał być Człowiek ze stali. Niestety brak planu i zaufania producentów przyniosło negatywne skutki, a tzw. DCEU było bez ładu i składu. Zmiany w zarządzie WB ponownie pobudziły to uniwersum, a najnowsza produkcja pt. Black Adam, zdaje się być początkiem nowej ery DC.

Black Adam zawita do kin już za dwa dni! Recenzje nie zachęcają, ale pamiętajcie, że samodzielne wyrobienie opinii jest najważniejsze. Teraz jednak nie będziemy rozkminiać, kto ma racje, a kto nie, ale skupimy się na interesującej wiadomości prosto od gwiazdy filmu – Dwayne’a Johnsona!

Black Adam początkiem I Fazy DCEU

Filmowe uniwersum DC, ponownie idzie w ślady MCU, ale tym razem (prawdopodobnie) istnieje jakiś plan na najbliższe lata. Dwayne Johnson umieścił na Twitterze post, w którym zaznaczył, że Black Adambędzie służyć jako pierwsza faza narracji uniwersum DC“! Wygląda więc na to, że Warner Bros. również podzieli swoje uniwersum na fazy i być może w dalszej lub bliższej, przyszłości czeka nas wydarzenie w stylu Avengers: Wojna bez granic.

Pozostaje jednak pytanie co z poprzednimi pozycjami? Przecież takie tytuły jak Człowiek ze stali, The Suicide Squad (z 2021 roku), czy też Shazam! są uwielbianie przez widzów i mają one ogromny wpływ na teraźniejsze wydarzenia w DCEU. Być może posłużą one jako prolog do Black Adama i innych przyszłych produkcji. Ciężko na ten moment cokolwiek powiedzieć z pełną pewnością. Fani DC liczą jednak na to, że uniwersum te pozbiera się do kupy i dostarczy nam interesujące wątki z ukochanymi postaciami. Czy tak się stanie? Pożyjemy, zobaczymy.

Black Adam otrzymał pierwszy zwiastun! Dwayne Johnson jako potężny antybohater

Kadr z zapowiedzi filmu Black Adam

Opis filmu Black Adam

Słynny superzłoczyńca DC po raz pierwszy w historii otrzyma aktorski film! Produkcja z DC Extended Universe opowie początki komiksowego przeciwnika Shazama, ale nastąpią małe zmiany. Zostanie on przedstawiony jak antybohater, który po 5000 lat bycia uwięzionym, zostaje uwolniony do współczesnego świata. Adam – jak to przystało na antybohatera – wymierzy sprawiedliwość na swój zabójczy i destrukcyjny sposób. Na jego drodze staną jednak prawdziwi bohaterowie zwani Justice Society of America. W skład tej drużyny wchodzą: Hawkman (Aldis Hodge), Doktor Fate (Pierce Brosnan), Cyclone (Quintessa Swindell) oraz Atom Smasher (Noah Centineo).

Zobacz również: Black Adam – recenzja filmu DC. Kino skrajnie nieważne

black adam dceu

Kadr z filmu Black Adam


Źródło: Dwayne Johnson, Twitter / Ilustracja wprowadzenia: kolaż – fot. materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?