Bautista
Bautista

Dave Bautista w obsadzie Diuny!

Wygląda na to, że Drax Niszczyciel z MCU ponownie – po Blade Runner 2049 – połączy siły z Denisem Villeneuve.

Variety podaje, że Bautista ma zagrać w Diunie Rabbana Harkonnena, bratanka seniora rzeczonego rodu i zarazem głównego antagonisty produkcji. Rebecca Fergusson ma z kolei zagrać Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy (Timothee Chalamet).

Bautista

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Polar – zwiastun adaptacji komiksu z Madsem Mikkelsenem w roli głównej!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?