harry Daniel Radcliffe wypowiedział się na temat możliwego powrotu do roli Harry'ego Pottera!
harry Daniel Radcliffe wypowiedział się na temat możliwego powrotu do roli Harry'ego Pottera!

Daniel Radcliffe wypowiedział się na temat możliwego powrotu do roli Harry’ego Pottera!

Hollywood w ostatnim czasie mocno opiera się na wielkich powrotach, sprzed kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Nie ważne czy mowa tutaj o filmach Marvela, DC, Star Wars czy Jurassic World/Park, owe ponowne występy przyciągają do kin miliony widzów. Temu trendowi uległa już praktycznie każda większa franczyza… oprócz jednej.

Seria Harry Potter to jedna z najbardziej popularnych franczyz filmowych w historii kina. Historia młodego Pottera zakończyła się w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II w 2011 roku. Samo uniwersum nie zostało jednak porzucone. Magiczny świat powrócił w serii Fantastyczne zwierzęta, która niedługo powiększy się o kolejną produkcję. Filmy te przyjęły się całkiem pozytywnie, ale nie jest to już ten sam poziom ekscytacji, który krążył po całym świecie w latach 2001-2011.

Daniel Radcliffe w adaptacji książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko?

Niedawno jednak na HBO Max trafił program specjalny świętujący 20-lecie serii Harry Potter. Ujrzeliśmy tam wzruszające spotkanie większości obsady, które dało promyk nadziei na kontynuację historii zakończonej w 2011 roku. Owy promyk nadal będzie świecił, ale trochę słabiej. Daniel Radcliffe w wywiadzie z NY Times, został zapytany o możliwy powrót do roli w filmie na podstawie książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Aktor miał to do powiedzenia:

Nie jest to odpowiedź, którą każdy chce usłyszeć, ale wydaje mi się, że znalazłem przyjemność [w programie specjalnym] ponieważ, nie jest to częścią mojego codziennego życia. Docieram do punktu, gdzie udało mi się odejść od “Pottera” i jestem zadowolony z tego gdzie teraz jestem, dlatego taki powrót byłby ogromną zmianą w moim życiu. Nigdy nie powiem nigdy, ale ludzie z Gwiezdnych Wojen mieli jakieś 30,40 lat, zanim powrócili. Dla mnie minęło jakieś 10 lat. Nie jest to coś, czym jestem na ten moment zainteresowany.

Daniel Radcliffe wypowiedział się na temat możliwego powrotu do roli Harry'ego Pottera!

Daniel Radcliffe w filmie Zaginione miasto, Paramount Pictures

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina 🏆

Jak widać, Daniel Radcliffe na ten moment nie myśli o powrocie do roli Harry’ego Pottera. Jednocześnie jednak w 100% nie odrzucił takiego pomysłu. Może za 10,20 lat aktor będzie bardziej pozytywnie nastawiony do ponownego odwiedzenia tej postaci. Na ten moment, możemy oglądać go w filmie Zaginione miasto, w którym ekran dzieli m.in. z Sandrą Bullock, Channingiem Tatumem oraz Bradem Pittem.

Zobacz również: Daniel Radcliffe jako Wolverine? Słynny Harry Potter komentuje plotki!


Źródło: nytimes.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?