dakota johnson hollywood superprodukcja
dakota johnson hollywood superprodukcja

Dakota Johnson krytykuje hollywoodzką branżę tuż przed premierą Madame Web

Dakota Johnson wybiła się przed laty na trylogii 50 twarzy Greya, ale w międzyczasie zdążyła już zagrać w całkiem sporej liczbie znanych produkcji – od Suspirii, poprzez Źle się dzieje w El Royale, aż po Sokoła z masłem orzechowym. Za kilka dni do kin wejdzie Madame Web, film przez wielu już od pierwszych trailerów skazany na sromotną porażkę.

Na razie zaś znajdujemy się na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o promocję filmowej adaptacji kolejnej postaci z komiksów. W trakcie jednego z wywiadów Dakota Johnson zdążyła powiedzieć sporo cierpkich złów pod adresem obecnej sytuacji w Hollywood. Wspomniała, jak w zeszłym roku na festiwalu Telluride sprzedano Sony Classics film Daddio.

Wspaniała sprawa, ale musieliśmy o to nieźle powalczyć – wspomina Dakota Johnson. – Ludzie strasznie się boją takich rzeczy, a ja się pytam: “Dlaczego? Co się wydarzy, gdy zrobi się coś odważnego? Odnoszę wrażenie, że nikt nie wie, co robić i każdy jest przerażony. W szczególności osoby podejmujące decyzje. Najchętniej tworzyliby tylko bezpieczne produkcje, a one są nudne.

dakota johnson madame web marvel

Na podstawie tego doświadczenia gwiazda stwierdza, że w Hollywood jest “cholernie ponuro” – platformy streamingowe nie mają zaufania do kreatywnych osób, co ma doprowadzić do implozji.

To bardzo smutne. Nakręcenie czegoś takiego jest cholernie trudne, a ja chcę być częścią czegoś świeżego i unikalnego.

Cóż, tego typu stwierdzenia mają w sobie zapewne wiele prawdy, choć trzeba przyznać, że dosyć dziwnie czyta się takie wypowiedzi z ust osoby, która w danym momencie promuje film niewyglądający raczej na specjalnie awangardowy. Czyżby Dakota Johnson starała się już nieco zdystansować od potencjalnej porażki?

W każdym razie zdążyła jeszcze odnieść się do zarzutów nepotyzmu. Córka Melanie Griffith i Dona Johnsona przyznała, że szczególnie z początku tego typu uwagi są bardzo krzywdzące.

Jeżeli jesteś dziennikarzem, napisz o czymś innym. To jest po prostu tanie. Z tego też względu wykorzystałam okazję, by z tego się pośmiać – zakończyła, odnosząc się do swego skeczu w SNL.

Wieści ze świata Marvela na Movies Room:

Pedro Pascal oficjalnie w Marvelu! SAG-AFTRA potwierdza angaż aktora w Fantastyczną Czwórkę

Loki jeszcze bardziej emocjonalny? Tom Hiddleston dodaje smutku

Śmiertelny wypadek na planie nowej produkcji Marvel Studios. Jedna osoba nie żyje

Matt Murdock znalazł drugą połówkę? Szokujące zdjęcie z planu filmowego Daredevil: Born Again!

Gwiazda WWE nie pojawi się jednak w filmie Kapitan Ameryka: Brave New World? Serpent Society usunięte?

Źródło: The Playlist

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?