thor
thor

Czy to Chris Hemsworth? Nie, ale to wciąż Thor!

W końcu Polska doczekała się premiery filmu Thor: Bóg Piorunów. Produkcja zadebiutuje w naszym kraju już dziś (28.07.), o 22:00 w ramach wakacyjnego cyklu Sensacyjne Przygody na kanale SciFi!

Głównym bohaterem tego widowiska jest bóg świetnie znany z mitologii nordyckiej – Thor. Wyróżnia on się spośród innych bogów swoim potężnym młotem, co pozwala mu unosić się wysoko nad ziemią oraz panować nad strzelającymi z nieba piorunami. W filmie studia Asylum Thor zmierzy się z czarnym charakterem mitologii nordyckiej – przebiegłym Lokim. Jest on wyjątkowo trudnym przeciwnikiem przez to, że potrafi przyjmować postać innych osób, a nawet zwierząt. Aby pokrzyżować plany Lokiego, Thor odbędzie podróż w celu zdobycia potężnej mocy Yggdrasil – mitologicznego Drzewa Dziewięciu Światów.

Thorsday

Czy wiecie, że nazwa czwartego dnia tygodnia – czwartek – pochodzi właśnie od imienia Thora? W dosłownym tłumaczeniu czwartek (torsdag w językach duńskim, norweskim i szwedzkim, torstai w fińskim, Donnerstag w niemieckim i Thursday w angielskim) oznacza dosłownie „dzień Thora”. Dlatego to właśnie dzisiaj informujemy Państwa o tej wyjątkowej premierze, która odbędzie się w jutrzejszy wieczór! Zapowiada się burzliwie – przygotujcie piorunochron!

Premiera filmu Thor: Bóg Piorunów odbędzie się w najbliższy piątek 28 lipca o 22:00 na kanale Sci Fi. Dla spóźnialskich przewidziana jest powtórka tej samej nocy o godzinie 01:25.

Za film odpowiedzialny jest studio The Asylum, który specjalizuje się w tworzeniu Mockbusterów, czyli niskobudżetowych wersji kultowych blockbusterów. Swoich wersji od The Asylum doczekały się między innymi takie filmy jak Freddy vs. Jason, Szczęki, Spring Breakers czy Titanic. Dodatkowo to oni są odpowiedzialni za niezwykle memiczną serię Rekinado.

Zobacz również: Diuna 2 nie zostanie opóźniona! Duże zagrożenie dla The Marvels

thor

fot. materiały prasowe


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?