Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu z odniesieniami do dwóch ważnych filmów MCU!

Produkcje MCU nie mogą istnieć bez większych albo mniejszych nawiązań do reszty obszernego uniwersum superbohaterów. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu nie jest wyjątkiem…

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu nie jest kolejnym zbiorowiskiem gościnnych występów oraz nawiązań do innych filmów, ale mimo tego znaleźć można w nim kilka interesujących smaczków. Podczas gdy Wakanda (oraz widzowie) starają się pozbierać po śmierci T’Challi w jednej bardzo krótkiej scenie ujrzeć możemy fragment programu informacyjnego prowadzącego przez Andersona Coopera. Na pasku CNN zauważyć można nawiązanie do jednego z wątków filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania. Wspomniano o tym, że Scott Lang (Paul Rudd) kontynuuje promocję swojej książki. W zwiastunie ukazanym podczas D23 ujawniono, że dzieło to ma tytuł “Look Out for the Little Guy!“.

Drugi easter-egg również znajduje się na wspomnianym pasku, ale w późniejszej fazie filmu. Anderson Cooper ponownie informuje świat o “pewnej” wiadomości, a pod nim widnieje napis “New Asgard“. Miejsce to zostało wprowadzone w filmie Avengers: Koniec gry, a w Thor: Miłość i grom zostało zdewastowane przez siły Gorra. Niestety scena ta trwała zaledwie sekundę, więc nie wiemy, czego mogła dotyczyć ta wiadomość.

ant man thor czarna pantera wakanda w moim sercu

Kolaż – fot. kadr z zapowiedzi filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania; fot. kadr z filmu Thor: Miłość i grom

Opis filmu, obsada i data premiery filmu

W filmie Marvel Studios królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i wojowniczki Dora Milaje będą walczyć, by chronić własny naród przed interwencjami światowych mocarstw w następstwie śmierci króla T’Challi. Mieszkańcy Wakandy będą próbować zaakceptować ich nowy rozdział historii, natomiast bohaterowie zostaną zmuszeni, by połączyć siły i z pomocą najemniczki Nakii i Evereta Rossa i wykuć nową ścieżkę dla afrykańskiego królestwa. Film przedstawi Tenocha Huertę, który wystąpi jako Namor – król ukrytego podwodnego narodu. W sequelu wystąpią również Dominique ThorneMichaela CoelMabel Cadena i Alex Livanalli.

Zobacz również: Jenna Ortega niedługo w MCU? Rola z Iron Mana 3 w serialu Daredevil: Born Again?


Źródło: Insider / Ilustracja wprowadzenia: kolaż – fot. Disney; fot. Raphael Albero X Bosslogic

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?