czarna pantera
czarna pantera

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu miała wprowadzić wątek inspirowany Iron Manem

I mamy informację o kolejnej usuniętej rzeczy z filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Tym razem chodzi o powiązania na linii Riri Williams-Tony Stark.

Otóż według doniesień The Direct, w filmie miało dojść do motywu, który dość bezpośrednio nawiązywałby do pierwszego Iron Mana. Porwane przez Namora Shuri i Riri miały pierwotnie być zmuszone do pracy nad projektem Namora. W tajemnicy jednak kobiety planowałyby ucieczkę, udając, że wykonują rozkazy władcy – oczywiście w jaskini. Jest to rzecz jasna dość oczywiste nawiązanie do momentu, w którym Stark wykonał swoją pierwszą zbroję. Czy taki wątek byłby potrzebny w Czarna Pantera 2? Trudno powiedzieć bez zapoznania się z choć częścią scen z nim związanych, ale na pewno musiałyby być one porządnie zrobione.

czarna pantera

fot. Marvel Studios

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

W filmie Marvel Studios królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i wojowniczki Dora Milaje będą walczyć, by chronić własny naród przed interwencjami światowych mocarstw w następstwie śmierci króla T’Challi. Mieszkańcy Wakandy będą próbować zaakceptować ich nowy rozdział historii, natomiast bohaterowie zostaną zmuszeni, by połączyć siły i z pomocą najemniczki Nakii i Evereta Rossa i wykuć nową ścieżkę dla afrykańskiego królestwa. Film przedstawi Tenocha Huertę, który wystąpi jako Namor – król ukrytego podwodnego narodu. W sequelu wystąpią również Dominique ThorneMichaela CoelMabel Cadena i Alex Livanalli.

Film trafił do kin 11 listopada 2022 roku.

Źródło: The Direct

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?