czarna pantera 2
czarna pantera 2

Czarna Pantera 2 mogła wyglądać zupełnie inaczej. Poznaliśmy historię sprzed śmierci Bosemana

Śmierć Chadwicka Bosemana odcisnęła piętno na całym świecie filmowym, a tym bardziej na MCU. W planach istniał już sequel do uznanej Czarnej Pantery, który koniec końców musiał zostać napisany od nowa. Dzisiaj poznaliśmy pierwotny pomysł na film!

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu skupiła się przede wszystkim na konflikcie Wakandy z Talokanem oraz przedstawieniu nam nowego obrońcy Wakandy – Shuri. Siostra T’Challi musiała prędko dorosnąć do roli przywódcy swojego ludu i, trzeba przyznać, że Ryan Coogler wykonał dobrą robotę. Nie można również zapomnieć, że w wielkim stopniu produkcja ta poświęcona jest Chadwickowi Bosemanowi, a raczej jego postaci. Oczywiste jednak jest, że nie był to pierwotny pomysł na sequel.

Jak wyglądała Czarna Pantera 2 przed śmiercią Chadwicka Bosemana?

Uwaga, ale za chwilę zapodam spory SPOILER z filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Scena po napisach ukazała nam nowego członka rodziny królewskiego rodu Wakandy. Syn T’Challi oraz Nakii został wprowadzony do MCU i taki był plan od dłuższego czasu. Ryan Coogler pierwotnie chciał przedstawić historię ojciec-syn, zmieszaną z konfliktem z Talokanem. Udział Shuri w dawnym scenariuszu nie jest nam znany, więc zapewne jeszcze nie ujrzelibyśmy jej w roli Czarnej Pantery. To jest jednak historia, która prawdopodobnie już nigdy nie zostanie ukazana na wielkim ekranie. Istnieje jednak taki serial What If…?, który skupia się na alternatywnych rzeczywistościach… Może to tam ujrzymy coś w tym stylu.

Na ósme urodziny jego syna, przeprowadzili rytuał polegający na wyprawie do dżungli i przetrwaniu na zastanych tam surowcach. Coś się jednak wydarzyło i T’Chall musi ocalić świat z jego synem u boku.

Val [Allegra de la Fontaine] również była aktywna. Był to trójstronny konflikt pomiędzy Wakandą, USA oraz Talokanem. Było to jednak przedstawione z perspektywy dziecka.

Czarna Pantera 2 - Chadwick Boseman nie zostanie "wskrzeszony"

fot. kadr z filmu Czarna Pantera

Opis filmu, obsada i data premiery filmu

W filmie Marvel Studios królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i wojowniczki Dora Milaje będą walczyć, by chronić własny naród przed interwencjami światowych mocarstw w następstwie śmierci króla T’Challi. Mieszkańcy Wakandy będą próbować zaakceptować ich nowy rozdział historii, natomiast bohaterowie zostaną zmuszeni, by połączyć siły i z pomocą najemniczki Nakii i Evereta Rossa i wykuć nową ścieżkę dla afrykańskiego królestwa. Film przedstawi Tenocha Huertę, który wystąpi jako Namor – król ukrytego podwodnego narodu. W sequelu wystąpią również Dominique ThorneMichaela CoelMabel Cadena i Alex Livanalli.

Zobacz również: Shuri na alternatywnych szkicach z Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Chadwick Boseman czarna pantera

Kadr z filmu Czarna Pantera, Disney


Źródło: NY Times / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Czarna Pantera

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?