cyberpunkowy film
cyberpunkowy film

Cyberpunkowy film krótkometrażowy stworzony w jeden dzień dzięki oprogramowaniu NVIDIA Omniverse

Jae Solina, znany również jako JSFILMZ, to pochodzący z Filipin i mieszkający w Las Vegas artysta tworzący animacje 3D. W ramach cyklu In the NVIDIA Studio zaprezentowano jego krótkometrażowy film w klimatach cyberpunkowych, stworzony w zaledwie jeden dzień z pomocą oprogramowania NVIDIA Omniverse oraz kart graficznych RTX.

Oprogramowanie Omniverse, integrujące wiele aplikacji do tworzenia grafiki 3D, zaoszczędziło autorowi wiele godzin renderowania, pobierania plików, ich konwertowania i ponownego przesyłania. „To niesamowite, że mogę to wszystko robić po prostu w domu”, powiedział JSFILMZ.

Tworząc film, JSFILMZ korzystał z zasobów biblioteki materiałów NVIDIA MDL oraz treści ze sklepów firmy Reallusion. Większość pracy została wykonana przy użyciu aplikacji Omniverse Machinima, Reallusion iClone Connector oraz Blackmagic DaVinci Resolve.

Artysta zamieszcza również poradniki omawiające pracę w aplikacji NVIDIA Omniverse i wykorzystanie silnika Unreal Engine 5 na swoim kanale YouTube oraz za pośrednictwem kursów na portalu Udemy.

NVIDIA Omniverse

Zobacz również: Resident Evil 4 Remake na pierwszym fragmencie rozgrywki!

Przy okazji prezentacji filmu NVIDIA przypomina o konkursie #MadeinMachinima, w którym zgłoszenia przyjmowane są do 27 czerwca. Artyści, którzy przygotują krótką animację za pomocą aplikacji Omniverse Machinima, mają szansę wygrać laptopy NVIDIA Studio z kartami graficznymi RTX.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?