Cyberpunk oraz Splinter Cell - plotki o ekranizacjach Netflixa
Cyberpunk oraz Splinter Cell - plotki o ekranizacjach Netflixa

Cyberpunk oraz Splinter Cell – plotki o ekranizacjach Netflixa

W sieci można natknąć się na artykuły dotyczące potencjalnych planów Netflixa. Powszechnie wiadomo już, że platforma nigdy nie odrzuca od siebie opcji tworzenia produkcji filmowych na podstawie gier komputerowych. W tym przypadku mowa o Cyberpunk 2077 oraz znanej serii Ubisoft pod tytułem Splinter Cell.

Netflix jakiś czas temu informował nas o animowanych wersjach wymienionych gier. W ofercie lub w trakcie tworzenia mamy takie tytuły jak Dragon’s Dogma, Resident Evil, Cuphead czy Castelvanie. Nie należy zapominać również o Wiedźminie, na którego drugi sezon czeka wielu zniecierpliwionych widzów.

Cyberpunk oraz Splinter Cell - plotki o ekranizacjach Netflixa

Fot. cdprojekt.com

Daniel Richtman (dziennikarz silnie związany z branżą filmową) poinformował niedawno na swoim Twitterze o ewentualnych planach Netflixa na aktorskie wersje Splinter Cell oraz Cyberpunk. W drugim przypadku w projekt miałby być zaangażowany sam Keanu Reeves. Potencjalne szczegóły zaś zaczną wychodzić na jaw dopiero po premierze gry.

Żadna z powyższych informacji nie została potwierdzona, ale jak pokazują ostatnie plotki o ekranizacjach Netflixa, wychodzące z koneksji świata gier i branży filmowej, każdy fan może mieć przynajmniej cichą nadzieję na taki rozwój wydarzeń.

Wystarczy przypomnieć sobie niedawne potwierdzenie prac nad Assassin’s Creed.

Warto nadmienić również, że Cyberpunk 2077 opowie historię nowoczesnego świata, w którym ludzie stawiają na elektroniczne modyfikacje i ulepszenia swoich ciał. Stają się dzięki nim silniejsi i adaptują się w każdych warunkach. Czyni ich to idealnymi pracownikami dosłownie w każdym fachu. Splinter Cell zaś to wieloczęściowa historia Sama Fishera, który jest tajnym agentem USA do zadań specjalnych. W jego opowieściach byliśmy świadkami wielu transformacji. Zmiany zachodziły w nim samym oraz jego otoczeniu, a przede wszystkim miejscu pracy. W obu więc przypadkach scenarzyści będą mieli pole do popisu i niezliczone źródła inspiracji.


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Dziennikarz

Wielbiciel kina o wszystkim innym niż szarej codzienności, gier oraz szeroko pojętej muzyki. Nie wzgardza nowinkami technologicznymi oraz wyprzedażami w Play Station Store. Gdyby Batman istniał naprawdę, wolałby chodzenie po ścianach i wielką moc, bo z nią przychodzi ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?