cicha noc cinema city
cicha noc cinema city

Cicha noc – historia słynnej kolędy trafi do polskich kin

W grudniu w Cinema City będzie można obejrzeć historię jednej z najsłynniejszych kolęd wszechczasów. Film Cicha Noc już od 3 grudnia na ekranach kin.

Niezwykłą historię kolędy Silent Night obejrzały już miliony ludzi na całym świecie, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Teraz będzie można ją zobaczyć również w Polsce w sieci kin Cinema City. Będzie to pierwszy pokaz w ramach operowego cyklu Aria on Screen – najwspanialszych oper z całego świata na dużym ekranie. Aria on Screen to projekt, którego celem jest popularyzacja opery jako gatunku scenicznego i przybliżenie największych dzieł tego formatu szerokiej publiczności.

Aria on Screen

fot. materiały prasowe

Film opowiada o fenomenie tej najpopularniejszej pieśni i podejmuje próbę wyjaśnienia geniuszu zjawiska, którego badaniem zajmują się religioznawcy i kulturoznawcy, działa, będącego od 2011 r. na liście niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO. Film Silent Night, wyprodukowany przez Moonlake Entertainment zapowiadane jest jako przepiękne widowisko, które wprowadzi nas w magię Świąt Nożego Narodzenia  i opowie o tym, jakie cuda ta melodia potrafiła czynić w ludzkim świecie.

Zobacz również: Najlepsze filmy świąteczne! Ranking aktualizowany!

Poza barwną historią pieśni, w której uchwycimy chwilę pojednania wrogów podczas Pierwszej Wojny Światowej, czy moment sławy, jaka spłynęła na kolędę  w 1935 r. dzięki nagraniu radia CBS, usłyszymy jej przepiękne interpretacje w wykonaniu takich gwiazd jak, m.in.: Kelly Clarkson, Joss Stone, David Foster, Josh Groban, John Rhys-Davies, Gavin Rossdale. Anggun oraz the Vienna Boys Choir.

Film trafi na ekrany 3 grudnia w wybranych kinach Cinema City w kilku miastach Polski w wersji 2D.

cicha noc Aria on Screen

fot. materiały prasowe

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?