kapitan ameryka chris evans
kapitan ameryka chris evans

Chris Evans podpina się pod słowa Quentina Tarantino. Aktorzy Marvela to nie są gwiazdy

Chris Evans w jednym z ostatnich wywiadów podpiął się pod słowa Quentina Tarantino, w których to reżyser Pulp Fiction powiedział, że aktorzy w Marvela to nie są gwiazdy.

W zeszłym roku Quentin Tarantino krytycznie wypowiedział się na temat aktorów, których możemy zobaczyć w filmach Marvel Studios. Powiedział wówczas, że w Marvelu to nie aktorzy są gwiazdami, a Thor czy Kapitan Ameryka. Cóż, odtwórca jednej z tych dwóch postaci, konkretnie Chris Evans, przyklasnął reżyserowi Pulp Fiction.

Postać jest gwiazdą

Czy to dla nas Iron Man czy Robert Downey Jr.? A może to dla nas Thor albo Chris Hemsworth? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Odpowiedział sobie na to między innymi wspomniany wcześniej aktor – Chris Evans. W rozmowie dla magazynu GQ aktor zgodził się z Tarantinem do pewnego stopnia.

Na tym polega piękno pracy przy filmach Marvela. Tak naprawdę nigdy nie trzeba było być w centrum uwagi, czasami nawet w swoich filmach [przykład – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – przyt. red.]. Quentin Tarantino powiedział to niedawno i pomyślałem, że ma rację. Postać jest gwiazdą. Jesteś tam, ale nie czujesz tego ciężaru. 

Wielu innych reżyserów, takich jak Martin Scorsese czy Francis Ford Coppola, popierają Tarantino, ale wielu uważa, że ich ocena obecnego stanu Hollywood jest nieco niesprawiedliwa, biorąc pod uwagę, że obok superbohaterów powstaje tak wiele innych bardzo dobrych filmów.

chris evans kapitan ameryka quentin tarantino

Fot. Kadr z filmu Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Zobacz również: Chris Evans, o możliwym powrocie do MCU jako Steve Rogers: „Nigdy nie mów nigdy”

Recepta na przekręt – oficjalny opis filmu

Marząc o lepszym życiu dla siebie i swojej córki, Liza (Emily Blunt) przyjmuje propozycję Pete’a (Chris Evans) i dołącza do upadającego start-upu farmaceutycznego. Dzięki swojemu urokowi, zapałowi i odwadze Liza zaczyna wieść luksusowe życie, jednak okazuje się, że jej firma jest uwikłana w przestępczy spisek o śmiertelnych konsekwencjach.


Źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Avengers: Koniec gry 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?