Domingo Jason Mitchell Kos
Domingo Jason Mitchell Kos

Braciak jako Kościuszko! Nowe zdjęcia promujące film Kos. “Takiego kina historycznego w Polsce jeszcze nie było”

Jacek Braciak jako Tadeusz „Kos” Kościuszko, Bartosz Bielenia jako szlachecki bękart walczący o marzenia, Jason Mitchell w roli byłego niewolnika, kompana Kościuszki, Robert Więckiewicz w roli rosyjskiego rotmistrza i debiutująca Matylda Giegżno w roli Pocztylionki. Poznajcie głównych bohaterów filmu „Kos” – najnowszego dzieła Pawła Maślony. Przedstawiono nowe zdjęcia z planu, które promują zaplanowaną na 2023 r. polską produkcję historyczną.

Dystrybutor Kino Świat przedstawił nowe zdjęcia promujące film historyczny Kos, którego bohaterem będzie Tadeusz Kościuszko. W końcu możemy zobaczyć jak prezentować będzie się Jacek Braciak jako Kościuszko oraz pozostałe gwiazdy produkcji w swoich rolach. Otrzymaliśmy również wypowiedzi producentów filmu, którzy pokrótce charakteryzują Kosa.

„Interesują nas dobre historie. Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz „Kosa” wraz z Anetą Hickinbotham, to ujęło nas jak świetnie jest to skonstruowana opowieść. Po hollywoodzku, z wyrazistymi bohaterami, ze stawką, konfliktem, dylematami moralnymi. Film balansuje między kinem historycznym, a opowieścią o ludziach, o marzeniach. „Kos” to dynamiczne kino akcji, z wieloma zaskakującymi zwrotami w fabule. Dodatkowo cieszy nas to, że powstaje on w oparciu o debiutancki scenariusz i jest reżyserowany przez młodego twórcę. Takiego kina historycznego w Polsce jeszcze nie było” – Leszek Bodzak, producent filmu

„Celem Viaplay jest opowiadanie ważnych historii, przedstawiających fascynujące losy bohaterów, które mogą stanowić inspirację dla widzów na całym świecie. Nasz udział w tej produkcji pokazuje ogromne ambicje oraz rosnące zaangażowanie Viaplay w Polsce. Chcemy odgrywać pozytywną rolę w polskim przemyśle filmowym oraz współpracować z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi twórcami, których dzieła są nagradzane i poruszają widzów na całym świecie” – Filippa Wallestam, Chief Content Officer Viaplay Group, koproducent filmu

Zobacz również: Kos – Jacek Braciak jako Kościuszko. Ruszyły zdjęcia do międzynarodowej superprodukcji historycznej

jacek braciak jako kościuszko w filmie kos (2022 2023)

fot. Łukasz Bąk

Oficjalny opis fabuły

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do „Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

bartosz bielenia ignac w filmie kos

fot. Łukasz Bąk

Obsada i twórcy filmu KOS

W Kosie pojawią Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Łukasz Simlat, Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, debiutująca na dużym ekranie Matylda Giegżno oraz amerykański aktor Jason Mitchell. Na stanowisku reżysera zasiądzie Paweł Maślona, autor Ataku paniki – jednego z najgłośniejszych debiutów fabularnych ostatnich lat. Film powstaje na podstawie debiutanckiego scenariusza Michała A. Zielińskiego nagrodzonego w konkursie scenariuszowym Script Pro 2020. Producentami obrazu są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham ze studia Aurum Film oraz Daniel Baur z niemieckiej grupy K5 International, odpowiedzialnej także za międzynarodową dystrybucję filmu. Kos to również pierwsza kinowa koprodukcja platformy streamingowej Viaplay w Polsce. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

matylda giegżno poczytlianka kos

fot. Łukasz Bąk

Kiedy premiera?

Kos ma trafić do kin w 2023 roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

więckiewicz w filmie Kos (2023)

fot. Łukasz Bąk


źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Łukasz Bąk.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panicz pisze:

Koniec w końcu powstanie w tym kraju dobry historyczny film z Xzibitem.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?