Blue Beetle
Blue Beetle

Historia Blue Beetle doczeka się kontynuacji? Xolo Maridueña zabiera głos

Blue Beetle należy do, brutalnie rzecz ujmując, schyłkowej fali nieudanej wersji kinowego uniwersum DC. Podobnie jak pozostałe produkcje z tego okresu, jego udział pierwotnie miał kompletnie inne założenia niż po przejęciu sterów przez Jamesa Gunna. Wiele wskazuje jednak na to, że w przeciwieństwie do wielu innych tytułów, Jaime Reyes i spółka nie trafią pod młotek.

Batman, Superman, Wonder Woman i cała reszta rdzenia DCEU zostanie co najmniej wymieniona, a marka czeka na nowe pomysły. Nie wszystko jednak wylatuje. Już wcześniej pojawiły się informacje, jakoby na placu boju miał pozostać Blue Beetle. Teraz odezwał się w tej sprawie sam Xolo Maridueña – gwiazda serialu Cobra Kai wcielająca się w tytułowego superherosa. Choć jest przekonany, że to nie koniec z jego udziałem w uniwersum, nie podał jednak dokładnych szczegółów, licząc na to, że przyjdzie mu pracować w projektach Jamesa Gunna i Petera Safrana. Mimo wszystko nie ma co raczej nastawiać się na samodzielny film, a dojście w ramach wsparcia albo produkcję animowaną.

“Wiem, że zobaczymy Blue Beetle ponownie, niezależnie od tego, czy pojawi się w formie Blue Beetle 2, czy gdziekolwiek”. (…) “Wspaniale było pracować z Jamesem [Gunnem] i Peterem [Safranem], którzy łaskawie włączyli nas do swojego nowego uniwersum, mimo że nie było to częścią tego, co wymyślili. To zaszczyt. Dokąd zmierza Blue Beetle w przyszłości? Nie wiem. Ale mogę śmiało powiedzieć, że wkrótce go zobaczymy.” powiedział na gali Saturnów Mariduena.

 

Blue Beetle jest filmem opartym na postaci superbohatera z serii komiksów DC Comics. Główną postacią jest Jaime Reyes, nastoletni chłopak meksykańskiego pochodzenia, który odkrywa tajemniczy niebieski skarabeusz przyczepiony do jego kręgosłupa i staje się superbohaterem. Produkcja stanowi typowe origin story, czyli ma na celu zaprezentowanie historii Jaime’a, jego przemiany w superbohatera oraz walki z przestępczością.

Początkowo Blue Beetle miał być filmem wyłącznie dla platformy HBO Max, ale ostatecznie zdecydowano, że zostanie również wydany w kinach. Premiera filmu odbyła się 18 sierpnia 2023 roku jako część uniwersum DCEU.

Więcej o produkcjach DC na Movies Room:

Meg Donnelly i Milly Alcock jako Supergirl w DCU. Pierwsze fanarty kandydatek Jamesa Gunna

Zoe Saldana w świecie DC? Tego chce aktorka, a James Gunn komentuje

Anya Chalotra jako Circe? James Gunn udostępnia fanowskie grafiki. Jest świetnie!

Supergirl oficjalnie wybrana! Wybór padł na gwiazdę Rodu Smoka

Matthew Vaughn chce zrobić swoją adaptację komiksu Superman? Jest tylko jeden wymóg

Źródło: comicbookmovie.com

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?