biedne istoty poor things
biedne istoty poor things

Biedne istoty zadebiutują w styczniu i zostaną filmem roku? Wyniki są zaskakujące!

Biedne Istoty trafią do polskich kin w styczniu, lecz tytuł miał już premierę zagraniczną. Okazuje się, że może to być film roku!

Biedne istoty mają naprawdę sporą konkurencje w 2023 roku, lecz czy mają się czego obawiać? Zagraniczne opinie mówią wiele dobrego!

Szykuje się film roku?

Okazuje się, że w styczniu zobaczymy film roku, a są nim Biedne istoty. Będzie to niebywale zacięta walka, gdyż w przyszłym roku otrzymamy między innymi Diunę 2 czy Priscilli. Mimo to, w serwisie Rotten Tomatoes, najnowszy film Yorgosa Lanthimosa zebrał 93% przy 171 recenzjach i otrzymał świeżego pomidora! Według krytyków film popada w skrajną fantazję i jest wspaniale nakręcony i zaprojektowany. Do tego możemy ujrzeć tam nieziemskie kostiumy oraz portret niezrównanej kobiety. Na uwagę zasługuje naprawdę wybitna rola Marka Ruffalo, który wciela się w nieco głupkowatego Duncana. Christy Lemire z serwisu RogerEbert.com przyznała, że to jest jej film roku.

poor things; biedne istoty

fot. kadr z filmu Poor Things

Zobacz również: Diuna 3 ma prawie ukończony scenariusz! Villeneuve ma też inne plany

Film powstaje na podstawie książki autorstwa Alasdaira Graya pt. Biedne istoty. Jest to wiktoriańska opowieść o miłości, odkryciach, a także naukowej śmiałości. Opowiada ona niesamowitą historię Belle Baxter, młodej kobiety powołanej do życia przez ekscentrycznego, ale genialnego naukowca. Emma Stone pojawiła się w obsadzie, by zagrać Belle, za to Willem Dafoenie wcieli się we wspomnianego naukowca. Wśród aktorów, których zobaczymy na ekranie znaleźli się również Ramy Youssef, Mark RuffaloJerrod Carmichael czy Christopher Abbott.

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 19 stycznia 2024 roku.


Źródło: rottentomatoes.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?