batgirl
batgirl

Batgirl wyglądałaby zupełnie inaczej na koniec skasowanego filmu. Zobaczcie efektowny kostium superbohaterki

Uniwersum DC w 2022 roku miało swoje plusy. Otrzymaliśmy świetnego Peaemakera, Henry Cavill powrócił do roli Supermana, a Dwayne Johnson dostarczył nam przyjemnego akcyjniaka. Były wzloty, ale też i upadki. Ogłoszono, że Cavill już nie zagra Supermana, a solowy film o Batgirl, nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ta druga wiadomość zapoczątkowała wysyp nowych fotek i filmików z planu, a dzisiaj wcale nie jest inaczej.

Batgirl mogła zadebiutować w DCEU w zeszłym roku, ale niestety tak się nie stało. Projekt w reżyserii Adila El Arbiego oraz Bilalla Fallaha nigdy nie ujrzy światła dziennego i prawdopodobnie już nigdy nie zobaczymy Michaela Keatona z Leslie Grace na jednym ekranie. Dwójka ta miała połączyć siły w zwalczaniu zła miasta Gotham. Keaton oczywiście wcieliłby się w Batmana, a Grace w jego podopieczną – Batgirl. Początkowo bohaterka przywidziałaby dość amatorski strój wykonany głównie ze skórzanych materiałów. W późniejszej fazie otrzymałaby jednak bardziej opancerzoną wersję kostiumu, którą dzisiaj możemy podziwiać na nowej fotce od Leslie Grace.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Film Batgirl miał należeć do uniwersum DCEU i pokazać początki walki z przestępczością Barbary Gordon/Batgirl. W głównej roli miała pojawić się Leslie Grace. Jej filmowego ojca, Jima Gordona, miał odegrać J.K. Simmons, który po raz drugi wcieliłby się w komisarza policji. W obsadzie znaleźli się również powracający po trzydziestu latach do roli Batmana/Bruce’a Wayne’a Michael Keaton, Brendan Fraser jako złoczyńca Firefly oraz Jacob Scipio, Rebecca Front i Corey Johnson. Według pogłosek w produkcji mogły pojawić się również postaci Robina i Nightwinga. Na stołku reżyserskim zasiadali Adil El Arbi oraz Bilall Fallah (Bad Boys for Life). Scenariusz przygotowała Christina Hodson (Ptaki nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn).

Batgirl miał zadebiutować w 2022 roku, bezpośrednio w serwisie HBO MAX. W Polsce ta platforma streamingowa dostępna jest od 8 marca 2022 roku, zastępując tym samym HBO GO.

Zobacz również: Henry Cavill jako legendarny superheros Marvela na fanowskim plakacie

Filmy i seriale DC w 2022 roku. Czy istnieje szansa, aby przebić Marvela? Batgirl

fot. materiały prasowe


Źródło: DiscussingFilm, Twitter / Ilustracja wprowadzenia: kolaż własny – fot. Warner Bros.; fot. materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?