Filmy i seriale DC w 2022 roku. Czy istnieje szansa, aby przebić Marvela? Batgirl
Filmy i seriale DC w 2022 roku. Czy istnieje szansa, aby przebić Marvela? Batgirl

Batgirl – koniec zdjęć do filmu!

Batgirl nie jest najmocniej promowaną ani też najbardziej oczekiwaną produkcją DC, ale mimo to już chociażby obsada pozwala na wiarę w to, że czeka nas przynajmniej porządna produkcja.

Co prawda nadal nie znamy dokładnej daty premiery, ale przynajmniej prace na planie dobiegły już końca. Ogłosiła to już część obsady, w tym sama Batgirl, czyli Leslie Grace:

Pozostaje teraz czekać na podanie daty wyjścia filmu – a przynajmniej prezentacji wstępnego zarysu fabuły, o której w dalszym ciąg w zasadzie nie wiemy nic.

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznaj produkcje o wampirach

Film Batgirl należeć będzie do uniwersum DCEU i ma pokazać początki walki z przestępczością Barbary Gordon/Batgirl. W głównej roli pojawi się Leslie Grace. Jej filmowego ojca, Jima Gordona, odegra J.K. Simmons, który po raz drugi wcieli się w komisarza policji. W obsadzie znaleźli się również powracający po trzydziestu latach do roli Batmana/Bruce’a Wayne’a Michael Keaton, Brendan Fraser jako złoczyńca Firefly oraz Jacob Scipio, Rebecca Front i Corey Johnson. Według nowych pogłosek w produkcji mogą pojawić się również postaci Robina i Nightwinga. Na stołku reżyserskim zasiądą Adil El Arbi oraz Bilall Fallah (Bad Boys for Life). Scenariusz przygotowała Christina Hodson (Ptaki nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn).

Batgirl zadebiutuje w 2022 roku, ale nie trafi na wielkie ekrany i zamiast dystrybucji kinowej pojawi się bezpośrednio w serwisie HBO MAX. W Polsce ta platforma streamingowa dostępna jest od 8 marca 2022 roku, zastępując tym samym HBO GO.

leslie grace jako batgirl porównanie

fot. kolaż własny

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina🏆

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?