margot robbie
margot robbie

Babylon, od reżysera La La Land, na pierwszym zwiastunie! Początki Hollywoodu w zjawiskowym stylu

Damien Chazelle, znany przede wszystkim za dwie uznane przez krytyków produkcje – La La Land i Whiplash – przedstawia najnowszy film pt. Babylon. Pierwszy zwiastun przenosi nas do magicznych początków Hollywoodu z dużą dawką klimatycznej muzyki, odrobiną krwi, oraz pokaźną kolekcją współczesnych gwiazd kina!

Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire, oraz Diego Calva już w tym roku wstąpią na ekrany kin, aby ukazać nam widowiskową historię początków Hollwyoodu. Babylon, w reżyserii Damiena Chazelle otrzymał kategorię wiekową R, co oznacza brak wstępu dla młodszych widzów. Wszystko znakomicie tłumaczy pierwszy zwiastun, który zapowiada wizualnie magiczną produkcję z porywającą historią. Chazelle w przeszłości pokazał, że ma talent i zasługuje na tytuł jednego z najlepszych współczesnych reżyserów. Jest na co czekać!

Zobacz również: Margot Robbie powróci jako Harley Quinn!

Babylon – opis filmu, gwiazdorska obsada i data premiery

Akcja Babylonu rozgrywać się będzie w czasach początkującego Hollywood. Damien Chazelle w wywiadzie z Vanity Fair opisał ten film jako:

[…] duży, epicki film z wieloma postaciami osadzony we wczesnych dniach Los Angeles oraz Hollywodu, kiedy obie te rzeczy nie były nam tak znane jak teraz”

Większość postaci będzie fikcyjna, ale będą one inspirowane prawdziwymi ludźmi z kart historii. Przykładem takiego mixu jest postać Brada Pitta – Jack Conrad. Powstał on na podstawie Johna Gilberta, Clarka Gable i Douglasa Fairbanksa. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire, Diego Calva, Jovan Adepo, Li Jun Li, oraz Jean Smart.

Babylon trafi do kin 25 grudnia 2022 roku.

Babylon – pierwszy zwiastun filmu Damiena Chazelle

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina


Źródło: Paramount Pictures, YouTube / Ilustracja wprowadzenia: fot. materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?