Asymetria – “bunt” Konrada Niewolskiego. Rozpoczął zdjęcia do sequela Symetrii pomimo pandemii. Policja interweniuje

O tym, że Asymetria ma pojawić się w kinach, wiemy już od dłuższego czasu. Wygląda jednak na to, że jej reżyser postanowił pospieszyć się za wszelką cenę.

Koronawirus szaleje, tymczasem Konrad Niewolski nic sobie z tego nie robi lekceważąc problem. Prace na planie rozpoczęły się 23 marca i jak zapowiada sam twórca, Asymetria ma być kręcona w dalszym ciągu aż do maja. Niedawno reżyser opublikował nagranie z pierwszego dnia zdjęć:

Asymetria dzień 1 ????

Opublikowany przez Konrada Niewolskiego Poniedziałek, 23 marca 2020

Zobacz również: Avatar ponownie w chińskich kinach. Szykuje się starcie z Avengers

Całkiem wymownym (i zarazem przerażającym) wyrazem poglądów Niewolskiego na obecną sytuację jest wpis na Facebooku z ubiegłego tygodnia, kiedy to porównał on aktualną sytuację na świecie do… ubiegłowiecznej paranoi w USA, kiedy to słuchowisko Wojny Światów Herberta George’a Wellsa sprawiło, że wielu ludzi uwierzyło w apokalipsę. Jak to się ma do koronawirusa, który zabił już kilkanaście tysięcy osób na całym świecie, oceńcie sami.

KORONAPANIKA przypomina mi akcję z lat 30-ych, gdy pierwszy raz przekonano się na skale masową jakim naiwnymi baranami…

Opublikowany przez Konrada Niewolskiego Piątek, 20 marca 2020

W rozmowie z Pudelkiem Niewolski przyznał, że w końcu będzie musiał przerwać wszystko, aby nie łamać prawa. Zdążył jednak wcześniej porządnie naubliżać każdemu, kto nawoływał, aby zaprzestał swoich działań.

Opis pierwszej części: Dwudziestosześcioletni Łukasz (Arkadiusz Detmer), niesłusznie posądzony o napad na starszą kobietę, trafia do aresztu śledczego. Adwokat wynajęty przez matkę (Elżbieta Kijowska) bezskutecznie próbuje go stamtąd wydostać. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń w celi przejściowej Łukasz za wszelką cenę chce znaleźć się wśród grypsującej części więźniów. Świat gitów wymaga jednak przestrzegania panujących tu twardych zasad.

Źródło: Facebook Konrad Niewolski; Pudelek / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Symetria

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?