Arnold Schwarzenegger wspomina ciekawą historię z planu Conana Barbarzyńcy

Arnold Schwarzenegger na swoim koncie ma sporo kultowych filmów. Poza Predatorem i Terminator jest nim też Conan Barbarzyńca. Niedawno aktor wspomniał ciekawą historię z planu Conana.

Arnold Schwarzenegger to ikona kina akcji. Każdy wszak zna Terminatora czy Predatora, lecz czy ktoś pamięta Conana Barbarzyńcę? Austriak przypomniał niedawno ciekawą historię z planu filmu.

Straszna głupota

Schwarzenegger mówił o niektórych trudach, jakie musiał znosić podczas kręcenia Conana, ale w swojej nowej książce Be Useful: Seven Tools for Life szczegółowo opisuje szalone pomysły reżysera Johna Miliusa. Aktor wspomina o strasznej głupocie jaką musiał zrobić na planie filmu:

Do roli Conana nauczyłem się jeździć konno, na wielbłądach i na słoniach. Nauczyłem się skakać z dużych skał, wspinać się i huśtać na długich linach. Nauczyłem się jak spadać z wysokości, więc poszedłem do szkoły dla aspirujących bohaterów akcji [śmiech]. Na dodatek Milius kazał mi robić różne okropne rzeczy – wspomina aktor. Przeczołgałem się przez skały, ujęcie za ujęciem, aż moje przedramiona zaczęły krwawić. Uciekałem przed dzikimi psami, które zdołały mnie złapać i wciągnąć w ciernisty krzak” – kontynuuje. Ugryzłem prawdziwego, martwego sępa i musiałem przemywać usta alkoholem. Jednego z pierwszych dni kręcenia rozdarłem sobie plecy i trzeba było mi założyć czterdzieści szwów.

terminator conan barbarzyńca arnold schwarzenegger

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Paramount Network zaprasza na jesienną edycję “Ikon Kina”

Niewolnik. Wojownik. Bohater. Legenda. Arnold Schwarzenegger debiutuje na ekranie w roli legendarnego wojownika i bohatera – Conana Barbarzyńcy. Osierocony w dzieciństwie Conan poprzysięga zemstę mordercom rodziców – bandzie brutalnych morderców, wyznawców krwawego kultu i ich zimnokrwistemu przywódcy (James Earl Jones). Wyszkolony na wojownika, wysłany na Daleki Wschód z determinacją szuka swoich wrogów. Pełna akcji, niezwykła przygoda o odwadze, sile i potędze charakteru, które sprawiają, że dobro triumfuje nad złem.


Źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Conan Barbarzyńca

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?