anya taylor joy jako black cat komiks film superbohaterka
anya taylor joy jako black cat komiks film superbohaterka

Anya Taylor-Joy idealną Black Cat? Fanarty fanów Marvela

Według najnowszych pogłosek Anya Taylor-Joy jest jedną z głównych kandydatek studia Sony do roli Black Cat. Fani Marvela błyskawicznie zareagowali na wieść tworząc liczne fanarty wizualizujące gwiazdę Gambitu królowej w roli Felicii Hardy.

Spider-Man: Bez drogi do domu zgodnie z przewidywaniami okazał się być wielkim hitem światowego box-office 2021 roku. Nie dziwi więc, że Sony zamierza coraz bardziej eksploatować i rozszerzać swoje Spider-Verse. Jak informowaliśmy kilka dni temu, według portalu Giant Freakin Robot, Anya Taylor-Joy wkrótce może dołączyć do Sony’s Spider-Man Universe jako Felicia Hardy aka Black Cat! Zgodnie z tymi pogłoskami planowany jest solowy film o antybohaterce z komiksów Marvela. Informacja ta na tyle spodobała się fanom Marvela, że Ci zaczęli publikować w sieci swoje fanarty. Poniżej możecie zobaczyć liczne prace, na których możecie sprawdzić jak prezentuje się gwiazda Gambitu królowej ucharakteryzowana na Black Cat.

Anya Taylor-Joy jako Black Cat

Anya Taylor Joy As Felica hardy Black cat made by me from marvelstudios

Kim jest Felicia Hardy/Black Cat?

Black Cat to postać antybohaterki i byłej dziewczyny Spider-Mana, która pojawia się w komiksach Marvela. Swój debiut zaliczyła w 1979 roku, w 149. numerze The Amazing Spider-Man.  Twórcami są Marv Wolfman i Keith Pollard. Felicia Hardy, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko tej postaci, to ekspertka od włamań. Jej umiejętność manipulowania prawdopodobieństwem pozwala przerzucać pecha na osoby jej zagrażające.

Zobacz również: QUIZ: Jak dobrze znasz serial Hawkeye?

Felicia Hardy pojawiła się już raz na ekranie. Miało to miejsce w Niesamowitym Spider-Manie 2, kiedy to wcieliła się w nią Felicity Jones. Była to jednak rola epizodyczna, która na dobrą sprawę nie dała nam pełnego spojrzenia na tę postać i jej zdolności.

Kiedy solowy film o Black Cat?

Filmowe prawa do postaci należą do Sony, a więc produkcja należałaby do rozwijanego przez studio uniwersum SSU (Sony’s Spider-Man Universe), franczyzy superprodukcji, których bohaterami są przeciwnicy Petera Parkera. Do tej pory premierę miały dwa filmy o Venomie, produkcja o Morbiusie zadebiutuje w styczniu 2022 roku, a Kraven the Hunter zapowiedziano na 2023 rok.  Na obecny moment solowy film o postaci Black Cat nie został oficjalnie zapowiedziany, więc nieznana jest data rozpoczęcia zdjęć, jego obsada, twórcy oraz data premiery.


źródło: reddit.com/fancast; reddit.com/marvelstudios / ilustracja wprowadzenia: kolaż/materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?