Antykonwent Rafineria 2023 - mad max w prawdziwym życiu!
Antykonwent Rafineria 2023 - mad max w prawdziwym życiu!

Antykonwent Rafineria 2023 – Mad Max w prawdziwym życiu!

Już w lipcu wraca najbardziej szalony konwent/LARP w Polsce, Rafineria. Wydarzenie umiejscowione w postapokaliptycznych realiach.

Pod Warszawą w Woli Wodyńskiej na teren jednego z ośrodków ASG w wakacje powróci apokalipsa. Bowiem w dniach 23-30 lipca odbędzie się tam Antykonwent Rafineria. Całe wydarzenie dzieli się na dwie części: terenową i konwentową. Podczas pierwszej z nich uczestnicy mogą dać odpocząć swoim charakterom i prawdziwym rzeczywistościom, a zamiast tego wcielić się w awanturników, włóczęgów i wiele innych typów postaci. Stają się oni bohaterami którzy przetrwali koniec świata i jakoś próbują dalej przeżyć. Niektórzy uczestnicy czekają cały rok tylko po to by móc się wyżyć w roli lekko prymitywnych bohaterów, których nie odróżnia w cale tak wiele od zwierząt.

– Każda edycja ma swój scenariusz, który układamy w czasie roku, jest on osadzony w postapokaliptycznym świecie – mówi Artur Makara, jeden z organizatorów festiwalu.

Zobacz również: Mad Max w prawdziwym życiu. Niesamowity konwent już niedługo!

Nad samym przebiegiem fabuły gry, zasadami i wieloma innymi czynnikami czuwają mistrzowie gry. Oni wraz z NPC nadają charakter i ramy całej terenówce. Po jej zakończeniu uczestnicy przenoszą się na część konwentową, gdzie prezentowane są prelekcje, konkursy i różnego typu inne punkty programu. W zeszłym roku dostępny był chociaż na przykład LARP Korporacyjny, prezentacja ZX Spectrum i bajkowe karaoke.

– To są postapokaliptyczne Stany na zasadzie Mad Maxa, trochę jak gdyby zimna wojna zakończyła się w ten sposób, jak wszyscy wtedy się spodziewali, tylko znacząco w przyszłości – dodaje Jacek Olejnik, uczestnik wydarzenia.

Opis fabuły części terenowej Anykonwentu Rafineria 2023:

Red Pine, miasteczko w Texasie, które mieści się blisko granicy z dawnym Nowym Meksykiem, dzisiejszą Hegemonią. Idealne miejsce na biznes i żyzny grunt pod owocne interesy, dzięki prosperującym szlakom handlowym. Musisz pamiętać tylko o jednym: sprawy miasteczka to sprawy miasteczka. Miejscowi swoje prywatne interesy trzymają w sekrecie i nic nikomu do tego. Chodzą plotki, że są w posiadaniu jakiegoś niezawodnego źródła energii o dużej mocy, ale każdy kto za bardzo interesował się tematem miał bliskie spotkanie z okolicznym gangiem, który, jak głosi kolejna plotka, ma jakiś dziwny biznes z miasteczkiem. Ostatnio potwierdzono, że burmistrz Red Pine zwalnia stołek – jego podejrzana polityka na pewno miała wpływ na zamknięte nastawienie mieszkańców. Sytuacji nie ułatwiały też wojny grup walczących o władzę w Południowej Hegemonii, jak i bunty niewolników w Texasie, o których wieści zawędrowały też i w te strony. Kto wie, może następca włodarza Red Pine może mieć bardziej otwarte podejście? Pewnym jest, że ekipa Meksów już zmierza na miejsce, żeby ugruntować swoje wpływy, o ile plotki o źródle energii się potwierdzą. Na dodatek pobliska osada San Angelo także zapowiedziała przybycie swoich ludzi, snując plany o przejęciu kontroli nad pograniczem. Jedni i drudzy mogą być wybawieniem lub zgubą dla mieszkańców miasteczka, licznych niewolników i okolicznych bandytów, choć dla tych ostatnich sprawy mają się świetnie.

Podsumowując, już 23 lipca w Woli Wodyńskiej odbędzie się najbardziej szalony postapokaliptyczny LARP, Antykonwent Rafineria. Jeżeli ktoś chce poczuć się jak w Mad Maxie to jest to idealne wydarzenie dla niego.

LARP z angielskiego live action role-playing to gra fabularna w której gracze całym sobą i swoim ubraniem wcielają się w bohaterów. Tak jak w klasycznych RPG ich decyzje są najważniejsze i mogą zmienić losy bohaterów i fabuły następnych edycji Rafinerii.


Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?